Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vastase kaotused. Allikas: https://armyinform.com.ua/

Lõunaeestlane jätkab sõjanduse asjatundja Toomas Piirmanni ülevaatega sündmuste kohta Ukraina sõjas.

Ukraina 23. aprill 2023:

täna lühiülevaade (pisu Võhandu paadimaraton kontides).

Õhtul õhuhäired osades idapoolsemates Ukraina linnades, hetkel vaid vene poole info, et miskit suurt olla Harkivi kandis plahvatanud. Piiriäärsete Ukraina külade tavapärane pommitamine, pisu kurtis ka vene pool.

Kupiansk-Kreminna: väiksema intensiivsusega lahingutegevus rinde põhjalõigus ja Kreminna ümbruses, rindejoones muutusi ei tuvastanud, kaudtuld vene poolelt pisu hõredamalt tavapärasest.

Siversk: Bilohorivka ründamine ja pommitamine jätkus rindejoones ja Ukraina suutis vene mingi aeg tagasi hõivatud kõrgendikult külast kagus välja lüüa ja eenduv nina rindejoonest u 500 m tagasi löödi.

Bahmut: rasked lahingud põhjapoolses Bahmuti ümberpiiramise harus nii läänesuunal kui Hromove ümbruses. Siin pisu laiendati eenduvat nina, mis oli jõudnud siinse Bahmuti ühendava teeni. Otsetulega saavad küll teed mõjutada aga päris teeni jõudnud pole (u 100 m puudu). Eile Bahmuti linnas oli üli pika aja suurem edu vene poolele ja rinde põhjalõigul said korraga u 6 kvartalit 1 km laiuselt hõivatud ning idaosas u 300 m edasi saadi ning suudeti kaks olulist kõrghoonet enda kätte saada, kust võimalus domineerida ümbritseva ala üle. Lõunapoolses harus vaiksem ja siin rindejoone muutusi ei tuvastanud. Siiani arvamusel, et kui Ukraina muutusi ei tee, siis Bahmut langeb kuu lõpuks. Tegelikult on seegi suur võit, sest vene poole kulu on olnud lihtsalt nii suur ja siin kinni olnud ressurss on lihtsustanud olukorda paljude rindelõikudes Ukraina jaoks.

Donetsk: rünnakud enamusel varasematel suundadel jätkusid ja proovitakse nii taktikat muutes kui erinevat tehnikat appi võttes kuidagigi rindejoones muutusi tuua, kaudtuld palju ja ainuke lõik, kus mõnisada meetrit vene pool edasi sai oli Nevelske külast paar kilomeetrit lõunas üks põllulapp, kus jalaväega suudeti üllatada Ukraina eesmisi possasid ja nii see metsaariba seal kahjuks kätte saadi.

***

Lõunarinne/Herson: tavapärane kaudtuleduell aga jätkuvalt vene poolelt pigem pisu kahanevas trendis. Mõni luurekas mõlemapoolselt.

Kokkuvõte tugineb avalikele allikatele. Allikateks on sõdivate poolte ametlikud teated, kummagi poole blogijate sõnumid ning kolmandate osapoolte info. Loo autor üritab hoida eraldi fakti, kuuldust ja arvamust. Info kipub enamasti olema vastukäiv või seda varjatakse, sestap tugineb kokkuvõtte lisaks erinevate sõjalist olukorda kajastatavate kaartide analüüsil. Vigu juhtub ja parandused teeb järgmise päeva kokkuvõttes. Vabandused ette, et vene riiki, sellega seotud isikute ja linnade nimed on väikse tähega… ja sõna Ukraina igas võtmes suure tähega.

Viimased uudised