Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ajal, mil Eestis kehtivad ranged piirangud ja inimesed liiguvad vähem, muutub eriti aktuaalseks sõidukite e-kindlustus – kergitad rahakotti vaid siis, kui asud rooli. Teenus on iseäranis populaarne mootorratturite hulgas, kelle sõiduhooaeg algab lume sulades ja pensionäride seas, kes kasutavad autot ainult suvisel hooajal ringi liikumiseks.  

„E-kindlustuse loogika on lihtne – kui auto või mootorratas seisab, siis kindlustusmakset maksma ei pea. Kindlustuse hind kujuneb selle põhjal, mitu päeva inimene sõidukit kasutab. Näeme, et see võiks eriti vajalik olla just nüüd, mil piirangud on oluliselt karmistunud, sest inimesed on rohkem kodukontorites ja kasutavad sõidukit ilmselt harvemini või ebaregulaarsemalt. Seda tõestab ka statistika, sest aastaga on e-kindlustuse kasutajate arv kasvanud 45 protsenti,“ ütles ERGO partnersuhete osakonna projektijuht Nadežda Värk.

Ta selgitas, et e-kindlustus sobib väga hästi ka näiteks mopeedide, hobiautode ja mootorrataste omanikele, kes saavad kindlustuse aktiveerida kevadel, mil ilmad ilusamaks lähevad. Lisaks sobib see hästi eakamatele inimestele, kes kasutavad autot peamiselt lumevabal ajal. Samuti peredele, kus on mitut autot, kuid mõnega neist igapäevaselt ei sõideta.

Värk kinnitas, et sõiduki kasutamise ajal ei pea kartma krõbedat tariifi. „E-kindlustuse hind ei lähe tavapärasest kindlustusest kallimaks isegi juhul, kui sõidukit kasutatakse iga päev,“ märkis Värk.

Möödunud aasta juunis ERGO klientide seas läbi viidud uuringust selgus, et 89 protsenti klientidest on sõiduki e-kindlustusega rahul. Pea pooled vastanutest on kasutanud e-kindlustust vähemalt 12 kuud ning oma tagasisides hindasid nad eelkõige äpi mugavust ja lihtsat kasutamist.

E-kindlustus hõlmab nii liiklus- kui ka kaskokindlustust. Teenuse kasutamiseks tuleb oma nutitelefonisse laadida mSõiduki rakendus ning valida manuaalse või automaatse aktiveerimisega pakett. Manuaalse paketi korral tuleb enne sõidu alustamist kindlustuskaitse ise äpist sisse lülitada. Automaatse aktiveerimisega kindlustuse jaoks on tarvis paigaldada sõidukisse GPS seade, mis aktiveerib kindlustuse ise. Teenuse eest maksmine käib Telia mobiiliarvega või kaardimaksega. Viimasel juhul läheb iga sõidu korral kontolt kindlustuse sõidupäevatasu maha (sarnaselt äpi taksoteenuse tasumisega).

ERGO tuli koos Teliaga e-kindlustuse teenusega turule 2017. aastal.

Viimased uudised