Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kpr Linda Maria Saar

Neljapäeval, 30. mail lõppes Remniku õppe- ja puhkekeskuses Ida-Viru maakonnas kaks päeva väldanud kaitseväe sõjalis-sportlik võistlus Sõduripäevad. Ürituse eesmärgiks oli tõsta sõdurite võitlusvaimu, pakkuda vaheldust pingelisel väljaõppeperioodil ja selgitada välja kaitseväe parim jagu.

„Kui tavaliselt toimuvad Sõduripäevad enne Kevadtormi õppust, siis sel aastal toimusid need pärast õppust. Otsus osutus õigeks, sest ilm oli suurepärane, meeskonnavaim oli kõrge ja võistlustahe tugev,” ütles ürituse peakorraldaja staabiveebel Marek Mägi.

Võistlusest võttis osa 300 võitlejat kaitseväe erinevatest üksustest üle Eesti ning osalesid ka kolm liitlaste võistkonda Ameerika Ühendriikidest ja Ühendkuningriigist. Kaks päeva väldanud võistlusel tuli osalistel võistelda üheksal individuaalsel ja jaokoosseisu võistlusalal, sealhulgas militaarses crossfitis, miinivälja ületamises, köieveos, esmaabi andmises ja muudel aladel, mis panid proovile võistlejate vastupidavuse, nutikuse ja meeskonnavaimu.

Üldarvestuses selgitati välja kaitseväe parim jagu, milleks on diviisi õhutõrjepataljoni tulepatarei tiim 301 punktiga. Teise koha pälvis diviisi 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi pataljoni teine võistkond 296,5 punktiga ja kolmandaks tuli diviisi staabi- ja sidepataljoni jagu 283,5 punktiga. Tegevväelaste võistluse võitis Scoutspataljoni võistkond.

Esimesed Sõduripäevad korraldati 1995. aastal ning need toimusid järjepidevalt kuni 2013. aastani. Traditsioon taastati 2021. aastal.

Viimased uudised