Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kpr Martin Pedaja

Kaitsevägi korraldas 10.-11. maini Remniku õppe- ja puhkekeskuses kaitseväe sõjalis-sportliku võistluse Sõduripäevad, mille eesmärgiks oli tõsta sõdurite võitlusvaimu ja selgitada välja kaitseväe parim jagu.

„Esimesed Sõduripäeva korraldati pea 30 aastat tagasi ja vahepeal jäi selle korraldamine soiku. Paar aastat tagasi sai traditsioon taas ellu kutsutud kuna minu jaoks on oluline jätkata Sõduripäevade traditsiooni tõstmaks sõdurite moraali ning pakkuda neile pingelisel väljaõppeperioodil vaheldust läbi meeskondliku tegevuse ja võistlemise,” ütles Sõduripäevade peakorraldaja staabiveebel Jan Liister. „Selleks oleme kaasanud korraldusse kõiki kaitseväe üksuseid, sest nii saavad nad ise panustada ning pakkuda osalejatele jõukohaseid ja positiivseid võistlusmomente.”

Kaks päeva kestval võistlusel tuli osalistel võistelda üheksal individuaalsel kui jaokoosseisu võistlusalal. Omavahel võeti mõõtu militaarses crossfitis, miinivälja ületamises, köieveos, esmaabi andmises ja muudel aladel, mis panid proovile võistlejate vastupidavuse, nutikuse ja meeskonnavaimu.

Kokku võttis võistlusest osa üle 250 võitleja kaitseväe erinevatest üksustest üle Eesti. Lisaks osalesid võistlustel ka liitlaste kolm jagu, kelle seast oli parim USA jagu 177,5 punktiga ning saavutades sellega üldarvestuses 12. kohal

Üldarvestuses selgitati osalejate vahel välja kaitseväe parim jagu, milleks on 1. jalaväebrigaadi luurekompanii 246,5 punktiga. Teise koha pälvis 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi miinipildujapatarei võistkond 234 punktiga ja kolmandaks tuli 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni staabikompanii jagu 222 punktiga.

Esimesed Sõduripäevad korraldati 1995. aastal ning need toimusid järjepidevalt kuni aastani 2013. Traditsioon taastati 2021. aastal korraldatud Sõduripäevadega.

Viimased uudised