Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kpr Robert Markus Liiv

Võrumaal Kuperjanovi jalaväepataljoni toimus täna traditsiooniline kiirrännak-võistlus „Murtud saabas 2023”, millega selgitati välja kiireim rühm jalgsirännakul. Rändkarika viis sel aastal koju A-jalaväekompanii I rühm.

Alates 1993. aastast toimunud võistluse eesmärk on välja selgitada pataljoni kiireim rühm jalgsirännakul. Sel korral osales võistlusel 18 rühma, lisaks pataljoni staabi tegevväelaste võistkond. Distantsi hoidmiseks startisid kõik rühmad eraldi aegadel.

„Ütlesin kohe alguses rühmakaaslastele, et öelge kohe, kui on abi vaja, sest me tulime ikkagi võitma seda! Lõpuks andsid abivajajad oma relva mulle või jaoülemale ja niimoodi me koos tulime. Mina olen rahul, loodan, et teised on ka,” ütles B-jalaväekompanii II rühma rühmaülem aspirant Karl Gustav Kokka, kelle rühm jäi kokkuvõttes teiseks, kaotades võitjale 49 sekundiga.

Võrumaa maastikul kulgenud pea 11-kilomeetrise võistluse parimaks osutus kolmandat aastat järjest A-jalaväekompanii meeskond, seekord võidutses I rühm ajaga 1:42:01. Teise ja kolmanda koha teenisid välja B-jalaväekompanii II rühm ja tagalakompanii transpordi ja varustusrühm. Kiireim rühm sai auhinnaks jalgsirännaku sümboolset tähtsust iseloomustava vana sõdurisaapa kujulise rändkarika, mis legendi järgi on läbinud tuhandeid kilomeetreid.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Viimased uudised