Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Smartport Itella uus pakiautomaat. Foto: Karin-Liis Tambaum

Ekstreemne suvekuumus võib mõjutada temperatuuritundlikke saadetisi, mistõttu tasub pakkide tellimist ette planeerida. Kahjustuda võivad nii kosmeetikatooted, toiduained, tehnika kui ka ravimid.

Smartpost Itella kliendikogemuse juhi Triin Parmsoo sõnul on praeguseid rekordiliselt kuumasid ilmasid silmas pidades oluline pakkide tellimisel panna tähele tellitava kauba säilitustemperatuure. „Kuumalaine ajal vajavad pakid erilist hoolt just õigel temperatuuril hoiustamise näol, sest on palju igapäevaseid tooteid, mis võivad sellise kuumaga rikneda või kahjustada saada,” selgitas Parmsoo.

Tähelepanu tuleb pöörata just erinevatele kosmeetikatoodetele, toiduainetele, ravimitele, kodukeemiale ning ka tehnikale, mida pakiautomaati tellitakse. „Näiteks, kui toote säilitustemperatuur on maksimaalselt 25 soojakraadi ning õues on ligi 30 soojakraadi, siis on selge, et kaup tasub tellida kas siseruumis asuvasse pakiautomaati või kulleriga, kes toote vastavalt nõuetele kohale toimetab,“ kirjeldas Parmsoo ja lisas, et ilmastikumõjud on üks põhjustest, miks Smartpost Itella pakiautomaadid on paigutatud just siseruumidesse.

Sellised temperatuurid seavad sageli pakiautomaatides olevate pakkide sisu ohtu, kuna päikese käes asuvate pakiautomaatide puhul võib temperatuur kappides kiiresti tõusta. Näiteks autos võib lauspäikese käes praegusel ajal temperatuur tõusta kuni 1 kraad minutis. Seega võib seisvas autos paarikümne minutiga tõusta temperatuur paarikümne kraadi võrra. Kui õues on kuum ning otse peale paistev päike, siis sarnaselt kuumenevad ka pakiautomaatide kapid, kus võib seesmine temperatuur võrreldes välisega ulatuda paarikümne kraadi võrra kõrgemaks.

Kosmeetika- ja ilutoodete veebikaubamaja Loverte juhatuse liige Aivo Joost selgitas, et ka juba selle aasta kuumalaine ajal on tulnud teateid esimestest kahjustunud saadetistest. “Erakordselt kuumad suveilmad tõid kohe selle nädala alguses ka kliendi tagasiside väljas olevasse pakiautomaati tellitud sulanud kosmeetikatootest. Selleks, et tellitud toodete välimus ja kvaliteet kahjustada ei saaks, on soovituslik lähtuda pakiautomaadi valikul tellitud toodetest. See tähendab, et kõik kosmeetikatooted, mida soovitatakse hoida toatemperatuuril, ei tohiks sattuda päikese käes olevasse pakiautomaati, kus sees võib temperatuur olla üle 40 kraadi,” selgitas Joost.

Viimased uudised