Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader politsei videost.

Keelust hoolimata puhkemaju rentinud Põlva ettevõtja süüdistab COVIDi-patrulli sissetungimises, aga politsei kinnitab, et tegi oma tööd.

Pühapäeval läks sotsiaalmeedias ringlema postitus, milles kirjeldati, kuidas politsei vastu ööd puhkemaja kliente kimbutas. Lõuna prefektuuri avaldatud videost nähtub, et visiidi kirjeldusega on Pinnamäe puhketalu omanik liialdanud.

Videost tuleb välja, et puhketalult renditi ruumid firmaürituseks ja tegemist on ühe firma inimestega. Politsei küsitles inimesi, informeeris neid ohtudest ja lahkus sõbralikus õhkkonnas.

„Vastupidiselt omaniku hüsteerilisele kirjeldusele, millist paanikat politsei saabumine tema meelest tekitas, kohtasime me puhkemajas hoopis sõbralikke rahulikke inimesi, kes mõistsid, et politsei teeb oma tööd ja hoolib nende tervisest,” märkis Lõuna prefektuur oma vasuses. „Viirus ei küsi levimiseks aega ja kohta. Kui akendes tuli sirab ja muusika mängib, teeme hea meelega kohapealsetega juttu ja tuletame täiesti arusaadaval põhjusel meelde, kuidas praegusel ajal igal sammul end ja teisi hoida.”

Sotsiaalmeedia algne postitus oli järgmine:

Mõtlesin jagada siin fb-s Suurel reedel juhtunud sündmusi Pinnamäe puhketalus. Puhkajad sätivad juba magama, kui kell 23:00 tungib politsei majadesse sisse, otseses mõttes tungib! Väikeses puhkemajas 2 täiskasvanut ja laps, kes on broneerinud maja 4 ööpäevaks, suures puhkemajas 4 täiskasvanut ja laps. Mina saan sellest järgmisel päeval teada puhkajatelt, et selline visiit toimus. Eelmisel kevadel, kui pandeemia puhkes, helistati politseist ja uuriti ka kas puhkajaid on ja vastasin, et perepuhkajad väikeses puhkemajas. Oldi sellega rahul ja oli viisakas ja meeldiv jutuajamine. Samas saan aru, et tuleb kontrollida, aga tehku seda normaalsel ajal. Ma arvan, et enamus peab meist reeglitest kinni ja loodab, et suveks olukord paraneb ja saame suuremaid gruppe majutada.
Ühesõnaga; puhkajad olid sellest hilisest külaskäigust traumeeritud ja tekib küsimus, et kuhu me oleme jõudnud, politseiriiki?
Tundub, et valitsus teeb kõik selleks, kui me ei ole koroonas, siis võiksime olla näljas.

Viimased uudised