Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Siseministeerium saatis täna SMS-i Ukraina sõjapõgenikele, kes ei ole veel jõudnud oma elukoha andmeid Eesti rahvastikuregistris registreerida ja palus sellega tegelda esimesel võimalusel. Ühtlasi paluti sõnumis endast märku anda neil, kes on juba Eestis lahkunud või on lahkumas, kuid ei ole sellest teatanud.

Siseminister Kristian Jaani märkis, et kasu elukoha registreerimisest on mõlemapoolne. „Pärast elukoha registreerimist on sõjapõgenikel ligipääs Eesti elanikule mõeldud teenustele ja toetustele, nagu näiteks sotsiaalabi, tervishoiuteenus, tasuta ühistransport või kooli- ning lasteaiakoht. Riigil on aga omakorda parem ülevaade sõjapõgenikest, et neile tõhusamalt abi korraldada,“ rääkis ta.

Minister lisas, et SMS on jätkuks paari nädala eest sõjapõgenikele saadetud e-kirjale. „Ka seal andsime märku, et pärast elamisloa saamist on sõjapõgenikel kohustus registreerida oma elukoha andmed Eesti rahvastikuregistris. Teatest oli kasu, inimesed hakkasid end registreerima ja asjad liiguvad soovitud suunas,“ sõnas Jaani.

„Küll aga saime e-kirjale üksjagu tagasisidet, et hulk inimesi on juba Eestist Ukrainasse tagasi läinud, kuid pole sellest meid teavitanud. Tänase SMS-iga tuletame ka seda meelde, et Eestist lahkumise kohta tuleb meile teada anda ning selgitame, kuidas seda teha,“ ütles minister.

Ukrainakeelne SMS suunab inimesed lisainfo ning edasiste sammude kohta uurima lehele dopomoga.ee.

SMS saadeti ligi 8300 unikaalsele numbrile, lahenduse töötas välja SMIT. Järgmistel nädalatel on plaanis saata ka kordusteated.

Viimased uudised