Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti eri paigus võivad kriisid tekkida mitmetel erinevatel põhjustel. Piirkondlikest ohtudest ja kohalike inimeste vajadustest on kõige paremini teadlikud kohalikud omavalitused. Siseministeerium toetab sel eesmärgil rahaliselt kriisiteadlikkuse tõstmist kohalikul tasandil.

Eesti elanikel on suurim tõenäosus sattuda kriisiolukorda, mis on tingitud karmist ilmast. „Sellised kriisid mõjutavad eelkõige küla, kogukonda või linnaosa ja sellepärast tuleb ka kohalikul tasandil ühiselt riskideks valmistuda “ selgitas siseministeeriumi asekantsler Viola Murd, miks käitumisjuhiste www.kriis.ee avalikustamise kõrval osana kriisiteadlikkuse tõstmise projektist toetatakse omavalitsusi 100 000 euroga.

Omavalitsusliitudele eraldatavat toetust saavad taotleda ka mittetulundusühingud ja sihtasutused. Aga ka omavalitsusliidud saavad raha kasutada oma piirkonna hüvanguks. Toetatakse tegevusi, mis on seotud teadlikkuse tõstmisega kriisideks valmistumisel: seminaride, infopäevade, koolituste korraldamine aga ka trüki- ja digimaterjalide väljaandmine. Kindlasti ei ole see loetelu lõplik, vaid annab aimu tegevustest, mis võiksid sobida.

„Iga omavalitsus peab olema valmis oma piirkonnas hädaolukordasid ohjama. Ennetav selgitustöö oma kohalike elanike hulgas on siin hädavajalik,“ selgitas asekantsler Viola Murd, lisades et ühtlasi on kõigil kasulik tutvuda hiljuti valminud veebilehega www.kriis.ee ja Naiskodukaitse mobiilirakendusega „Ole valmis!“, kus on toodud praktilised käitumisjuhised, kuidas igaüks saab end erinevateks kriisideks paremini ette valmistada.

Taustainfo

Toetuse kogusumma 100 000€ jaguneb maakondade vahel ning taotlusi hindavad maakonna turvalisuse nõukogu ja toetusvooru läbiviija poolt ühiselt määratud hindajad lähtudes ühtsest hindamismetoodikast. Taotlusvoor on jätk tänavu 20. märtsil käitumisjuhiste ja www.kriis.ee veebi avalikustamisega alanud kriisiteadlikkuse tõstmise projektist.

Toetus eraldatakse riigieelarvelistest vahenditest. Raha suunatakse otse omavalitsusliitudele, kes võtavad selle kasutamise eest vastutuse. Omavalitsusliidud otsustavad taotlusvoorude korraldamise üle või soovi korral kasutavad summat ise tegevuste elluviimiseks.

Küsimustele taotlusvoorude kohta (kas ja millal taotlusvoor avatakse ja millal on taotluste esitamise tähtaeg) oskab vastata iga omavalitsusliit ise ja infot saab nende kodulehtede kaudu. Omavalitsusliidud: https://www.eesti.ee/est/kontaktid/omavalitsused_1

Viimased uudised