Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riik asub valijatele Euroopa Parlamendi valimiste teabelehti saatma. Teabelehel on valimistega seotud info, sealhulgas hääletamisruumide asukohad. Euroopa Parlamendi valimiste teabeleht jõuab valijateni hiljemalt kuu lõpus.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas soovitab üle kontrollida oma rahvastikuregistris märgitud e-posti aadressi. „Järgmisest nädalast hakkab Siseministeerium saatma e-kirjaga Euroopa Parlamendi valimiste teabelehti. Selleks, et teabeleht jõuaks kasutuses olevasse kirjakasti, soovitan oma andmed üle vaadata. Seda saab teha portaalis rahvastikuregister.ee. Kui juba e-portaali logida, siis võiks üle kontrollida ja vajadusel ajakohastada ka muud andmed,” ütles Pungas.

Valimiste teabelehel on kirjas üldine info hääletamisõiguse kohta ja hääletamisruumide asukohad valija elukohajärgses omavalitsuses või Tallinna linnaosas. Valdav osa teabelehti saadetakse e-kirja teel. Vaid juhul kui valija pole rahvastikuregistris oma e-posti aadressi märkinud, saab ta teabelehe paberkirjaga registris märgitud postiaadressil. Valimiste teabelehed saadab Siseministeerium valijatele maikuu lõpuks.

Kui inimese elukoha andmed rahvastikuregistris puuduvad täielikult ja teda ei ole sel põhjusel valijate nimekirjas, ei ole tal võimalik valimistel osaleda. Selleks, et oma hääl siiski anda, tuleks elukoht kiiresti kohaliku omavalitsuse poole pöördudes registreerida. Võimalik on kasutada ka mugavat e-teenust rahvastikuregistri e-teenuste portaalis rahvastikuregister.ee.

Euroopa Parlamendi valimistel saavad Eesti kandidaatide poolt oma hääle anda valimispäevaks 18-aastaseks saanud Eesti kodanikud ning Eestis elavad teiste Euroopa Liidu kodanikud, kes on Eestis hääletamiseks taotluse esitanud. Kui Eesti kodanik elab püsivalt teises Euroopa Liidu liikmesriigis ja ta on esitanud elukohariigile taotluse hääletada selle riigi kandidaatide poolt, siis ta enam Eesti kandidaatide poolt hääletada ei saa.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad pühapäeval, 9. juunil. Valimisnädal algab esmaspäeval, 3. juunil ja kuni laupäevani on võimalik nii eel- kui e-hääletada. Pühapäevasel valimispäeval saab hääletada ainult pabersedeliga.

Viimased uudised