Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Twitter

USA valitsuse siseinfo kohaselt saadetakse Ukrainasse raketisüsteemid HIMARS, mille laskeulatus on maksimaalselt 80 kilomeetrit.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski on muu hulgas nõudnud raskemate M270 MLRS raketiheitjate saatmist riiki. Ssamas on soovitud ka kergemaid süsteeme M142 HIMARS.

HIMARS süsteemi paigaldatud kassetti saab laadida korraga ühe tiibraketi või kuus tavalist raketti.

Süsteemi lennuulatus sõltub kasutatavast laskemoonast. Näiteks HIMARS-süsteem võib tulistada ka ATACMS-i rakette, mille lennuulatus on 300 kilomeetrit. USA ei kavatse aga ATACMS-i rakette Ukrainasse saata.

Saadetavate raketisesüsteemide arv pole veel teada.

President Joe Biden märgib väljaandes New York Times, et raketisüsteemid on mõeldud peamiste sihtmärkide tabamiseks lahinguväljal.

Bideni sõnul on eesmärk demokraatlik ja iseseisev Ukraina, mis suudab end kaitsta. Biden põhjendab oma kirjutises Ukrainale relvaabi andmist sellega, et see annab riigile rahukõnelustel võimalikult tugeva positsiooni.

Nagu president Zelenskyi ütles, lõpeb see sõda ainult diplomaatia abil, kirjutab Biden.

Bideni sõnul ei saa USAst konflikti relvastatud osapoolt, kui teda või tema liitlasi ei rünnata.

Samas märkis Biden, et USA saadab Ukrainale rohkem relvaabi, sealhulgas täiustatud raketisüsteeme, mis on mõeldud peamiste sihtmärkide tabamiseks Ukraina lahinguväljadel.

Me ei julgusta ega aita Ukrainal rünnata väljaspool oma piire. Me ei taha sõda pikendada ainult selleks, et Venemaale kannatusi põhjustada, ütles Biden.

Biden ütles juba esmaspäeval, et USA ei kavatse saata Ukrainasse raketiheitjaid, mis võiksid tabada sihtmärke Venemaal.

Viimased uudised