Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

President Alar Karise abikaasa Sirje Karis ütles täna Saku Suurhallis Ukraina laste toetuseks toimunud noorte muusikute rahukontserdil, et sõjaga Ukrainas ei tohi harjuda ja sellest ei tohi väsida.

Sirje Karise kõne rahukontserdil „Maailm, mis jääb meile” Saku Suurhallis:

Head inimesed,

Tegelikult on kurb ja traagiline, et aprillis 2022 toimub Tallinnas noorte muusikute rahukontsert Ukraina laste toetuseks.

Sõna „rahukontsert” meenutab meile valusalt, kuidas siit rahulikust Eestist vaid veidi enam kui tuhande kilomeetri kaugusel otsivad paljud lapsed koos emade ja vanavanematega kaitset pommivarjendites.

Paljud linnad ja külad on langenud võõra võimu alla, kümned tuhanded kodud on rusudes, miljonid inimesed on Ukrainast põgenenud mujale Euroopasse. Ka Eesti on avanud oma uksed ja hinged sõjapõgenikele.

Samas on uhke ja ülev seista noorte muusikute heategevuslikul rahukontserdil, mis on sündinud teie enda mõtetest ja soovidest olla toeks ja abiks siia sõja varju jõudnud Ukraina lastele.

Ma tänan kõiki selle kontserdi korraldajaid ja kõiki muusikuid, kes siin üles astuvad.

Teie näitate, millist maailma te endale tahate.

Teid vaadates ma ei kahtle, et selles maailmas on kindlasti palju headust ja hoolivust. Loodan, et selles maailmas, mis jääb teile, on ka rohkem rahu ja vähem kurjust.

Tänan ka kõiki pealtvaatajaid-kuulajaid, kes annetavad Ukraina laste abistamiseks ja toetamiseks.

Need lapsed on näinud sõda, purustusi ja surma. Nad kõik on ise haiget saanud. Nad vajavad meie abi ja tuge. Nad vajavad meie sõbralikkust ja tähelepanelikkust.

On veel üks mõte, mida tahan teile südamele panna – sõjaga Ukrainas ei tohi harjuda ja sellest ei tohi väsida.

Me kõik, igaüks endale jõukohaselt, saame midagi teha, et aidata sõja ohvreid, aidata Ukraina inimestel kaitsta oma maad ja vabadust, tuua lähemale rahu.

Nüüd aga laskem kõneleda muusikal ja muusikutel, et vähemalt meie mõtetes vaikiksid täna õhtul kahurid.

Aitäh teile kõigile.

Viimased uudised