Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Räpina vallavolikogu valis kolmapäeva pärastlõunal uueks esimeheks reformierakondlase Teet Helmi ja aseesimeheks Anne Kaldoja pärast seda kui oli kaks nädalat tagasi umbusaldanud volikogu seniseid juhte.

Volikogu esimehe kohale esitati kaks kandidaati: Teet Helm ka Aira Meitus. Salajasel hääletusel kogus Helm 9 ja Meitus 5 häält. Kohal olnud 17 volikogu liikmest osales hääletusel 14.

Esimeheks valitud Helm avaldas lootust, et volikogu selle koosseisu lõpuni jäänud loetud kuude jooksul õnnestub vaenukirves maha matta. „Igal juhul ei püüa ma eskaleerida erimeelsusi,” lausus ta sõnavõtus.

Volikogu aseesimehe valimisel seati üles samuti kaks kandidaati: Anne Kaldoja ja Maarika Loodus.

Ka aseesimehe valimisel jagunesid hääled nõnda kui esimehe valimisel: Teet Helmi poolt üles seatud Kaldoja kandidatuuri poolt andis hääle 9 ja Looduse poolt 5 saadikut; kolm ei osalenud taas hääletamisel.

Keerukamalt läks revisjonikomisjoni esimehe valimisel, kus viis üles seatud kandidaati üksteise järel loobus või pidi ametiseisundi tõttu loobuma kandideerimast. 12 poolhäälega sai sellele kohale Vello Kasearu, kes seni oli revisjonikomisjoni aseesimees.

Kaks nädalat tagasi avaldas Räpina vallavolikogu umbusaldust volikogu senisele esimehele Tiit Kalale ning volikogu aseesimehest revisjonikomisjoni esimehele Inge Hirmole.

Valimiste seaduspärasus kahtluse all

Tiit Kala kinnitas pärast volikogu istungit Lõunaeestlasele, et vaidlustab kohtus nii sel kolmapäeval kui ka kaks nädalat tagasi tehtud otsused, kuna nende menetlemisel on rikutud valla põhimäärust.

Põhimäärus sätestab, et volikogu istungile minev õigusakt peab olema esitatud valla kantseleisse vähemalt 15 päeva enne volikogu istungit. Kolmapäeval hääletatud eelnõud volikogu esimehe, aseesimehe ja revisjonikomisjoni esimehe valimise kohta registreeriti aga 6. juulil ehk kuus päeva enne volikogu istungit.

Tiit Kala viitas sellele ka enne volikogu istungi algust, kuid vallasekretär Kalle Laht leidis, et kuna tegemist on erakorralise volikogu istungiga, siis piisab, kui volikogu liikmed on eelnõud kätte saanud neli päeva enne istungit, nagu samuti sätestab valla põhimäärus.

Kala kinnitusel rikuti 15 päeva nõuet ka nende eelnõude puhul, millega teda ja Hirmot kahe nädala eest umbusaldati, mistõttu vaidlustab ta kohtus ka need.

ARVED BREIDAKS

SAMAL TEEMAL: REVANŠ: Räpina vallavolikogu avaldas oma kahele liidrile umbusaldust

Reformierakonna Räpina piirkond esitas Räpina vallavanema kandidaadiks praeguse Veriora volikogu liikme Peeter Sibula ning volikogu esimehe kandidaadiks Teet Helmi (pildil).

Valimisnimekirja esinumbri Teet Helmi sõnul on Reformierakonna põhieesmärgiks saavutada tulevases Räpina ühendvallas võimalikult ühtlane areng.

„Seetõttu oleme kandideerima palunud erinevate eluvaldkondade ja elukogemustega inimesi, sealjuures kaasanud ka erakonda mittekuuluvaid tublisid inimesi,” märkis Helm.

Vallavanema kandidaadi Peeter Sibula sõnul on Reformierakonnal head eeldused võita sügisesed kohalikud valimised tekkivas Räpina ühendvallas.

„Eesmärgiks on ühinenud omavalitsuse edasine arendamine ühtse tervikuna arvestades liituvate valdade ja külade kultuurilist, majanduslikku ning territoriaalset eripära,” lausus Sibul.

Haldusreformi käigus liituvad üheks omavalitsuseks Räpina, Veriora ja Meeksi vald. Kohalike omavalitsuste volikogude valimised toimuvad 15. oktoobril.

LÕUNAEESTLANE