Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ahja vallas juhtus pühapäeva jooksul kaks liiklusõnnetust, milles inimesed viga said.

Kella 8.41 paiku toimus liiklusõnnetus Kärsa-Eoste maantee 4,5. kilomeetril, kus 27-aastase naise juhitud sõiduauto Renault Clio sõitis sirgel lõigul paremale poole teelt välja ning sõiduk rullus üle katuse.

Juht toimeti Tartu Ülikooli Kliinikumi kontrolli.

Kella 20.20 paiku juhtus liiklusõnnetus Tartu-Räpina-Värska maantee 31. kilomeetril, kus jalgrattal sõitnud 46-aastane mees sai löögi tagant lähenenud sõiduauto Volvo V70 peeglilt. Autot juhtis 26-aastane mees.

Saadud löögist jalgrattur kukkus ja toimetati Põlva Haiglasse.

LÕUNAEESTLANE

Võru maakonnas on Antslas toimuva Hauka laada ning Võru-Räpina maanteel peetava rattavõistluse tõttu liiklus piiratud.

Antslas on reede hommikul kella 9 kuni pühapäeva kella 18-ni suletud liikluseks Antsla-Vaabina maantee (kilomeetril 0,0-0,6), Antsla-Kanepi maantee (km 0,0-0,5) ja Antsla-Haabsaare maantee (km 0,0-0,2).

Ümbersõidud on tähistatud Veski–Põik–Põllu–Raudtee–Pargi–Metsa–Metsa põik tänavate kaudu, teatas maanteeinfokeskus.

Seoses Võrumaa meistrivõistlustega jalgrataste eraldisõidus on reedel kiirus piiratud Võru-Räpina maantee Puusepa-Koolma lõigul kilomeetritel 4,4-17.

LÕUNAEESTLANE

Põlva maakonnas on alates 2. augusti hommikust kuni 1. oktoobri õhtuni suletud Karilatsi-Heisri maanteel asuv Tõdu sild.

Remondi ajaks suletud sild asub maantee kilomeetritel 1,9-2.

Ümbersõit on tähistatud marsruudil Karilatsi-Kaivoja-Häätaru. Teekond pikeneb 5,6 kilomeetrit, teatas maanteeinfokeskus.

Täpsemat teavet liikluspiirangute kohta saab veebilehelt tarktee.ee.

LÕUNAEESTLANE

Võru vallas neljapäeva pärastlõunal toimunud liiklusõnnetuses sai kannatada 41-aastane naine.

Õnnetus juhtus kella 13.54 ajal Võru vallas Kubja-Roosisaare tee ja Võlsi küla vahelise tee 1,4. kilomeetril, kus 41-aastane naine kaotas kontrolli sõiduauto Škoda Octavia üle.

Auto kaldus tee paremasse serva ja põrkas vastu puud. Saadud löögi tulemusel paiskus sõiduk omakorda vasakule vastu tee servas kasvavat puud.

Sõiduki juht toimetati Lõuna-Eesti haiglasse kontrolli.

LÕUNAEESTLANE

Joobes mees ei tulnud reede õhtul Põlva vallas sirgel teel auto juhtimisega toime ja sõitis kraavi.

Õnnetus juhtus kella 17.33 ajal Kähri-Koorvere maantee 1. kilomeetril, kus alkoholijoobes 51-aastane mees sõitis sõiduautoga Volkswagen Passat sirgel teelõigul teelt välja kraavi.

Kiirabi toimetas juhi Põlva haiglasse.

LÕUNAEESTLANE

Põlva linnas juhtus teisipäeva õhtul Sireli ja Pihlaka tänava ristmikul liiklusõnnetus, milles põrkasid kokku roller ja sõiduauto.

Õnnetus juhtus kella 19.30 ajal, kui 14-aastane poiss kaldus rolleriga Yamaha parempööret sooritades ebaõige sõidukiiruse tõttu vastassuunda ja põrkas kokku Pihlaka tänaval vastu tulnud sõiduautoga Honda CR-V, mida juhtis 19-aastane naine.

Sõiduauto juht pöördus ise hiljem Põlva haiglasse.

LÕUNAEESTLANE

Liiva ja Kreutzwaldi tänava ristmikul sai teisipäeva õhtul vigastada jalgrattur, kes sõitis vastu sõiduautot, mille roolis istus Võru linnapea Anti Allas.

Õnnetus juhtus kella 20.48 ajal, kui 21-aastane naine sõitis mööda Kreutzwaldi tänava kõnniteed vastu külge enne ristmikku Liiva tänaval peatunud sõiduautole Chrysler Pacifica, mille roolis oli 39-aastane mees, teatas politsei.

Anti Allas kinnitas Lõunaeestlasele, et sattus tõepoolest õnnetusse. „Olin väljasõidul Kreutzwaldi tänavale, kuid sinna ma ei jõudnudki,” lausus ta.

Kokkupõrke järel viis ta viga saanud ratturi Lõuna-Eesti haiglasse, kuhu hiljem saabunud politsei tunnistas nii ratturi kui autojuhi kaineks ning võttis neilt juhtunu osas ütlused.

Kahjunõuet Allas enda kinnitusel ratturile ei esita, kuigi auto sai mõlgitud. „Juhtub kõigil,” ütles ta.

ARVED BREIDAKS

Põlvas anti reede keskpäevases lausvihmasajus start 17. korda toimuvale rattaretkele „Tahan sõita ohutult!”, millest osa võtvad sadakond ratturit kutsuvad läbi Põlva- ja Võrumaa sõites inimesi üles märkama jalgrattureid ning turvaliselt liiklema.

„Stardime täna siit vihmasest Põlvast ja jõuame loodetavasti, kui kõik hästi läheb, Haanjamehe talusse õhtul välja,” rääkis rattaretke peakorraldaja Indrek Raig Lõunaeestlasele. „Saab olema tihe, vihmarohke päev.”

Vihmas sõitmine ratturitele Raigi sõnul muret ei valmista. „Vihmas sõita on väga hea, peatuda on paha, aga sõita on väga hea,” kinnitas ta. „Mustaks saavad täna kõik, see on selge.”

Umbes paarisaja kilomeetri pikkusel teel teevad ratturid peatuse reede õhtul Võrus ja laupäeva õhtul Antslas, kus kohalikel inimestel on võimalik lasta teha oma kaherattalisele sõiduriistale tehniline ülevaatus, proovida vigursõitu ning testida enda liiklusalaseid teadmisi.

Rattur peab olema autojuhile nähtav

Tänavune aasta on seni kulgenud Eesti ratturitele suhteliselt hästi, sest kuigi vigastada on saanud 70 pedaalijat, ei ole ükski rattur pidanud liikluses elu jätma.

„Sõnum number üks: pead olema autojuhile nähtav,” soovitas Raig. „Kirkalt riides, tuled põlema, eriti vihmaga, hoidma tee äärde nii palju, kui võimalik ja kui autojuht sind näeb, siis autojuht sulle otsa ei sõida.”

Rattaretkelised sõidavad kahe päeva jooksul läbi Põlva, Kanepi, Võru, Antsla, Misso ja teiste väiksemate kohtade. Tänavusel rattaretkel stardib ka spetsiaalselt retkeks tehtud nelja sõitjaga ühisjalgratas.

Mullu juhtus jalgratturite osalusel kokku 167 inimkannatanuga liiklusõnnetust, neis hukkus 5 ja sai vigastada 156 jalgratturit. Ülemöödunud aastal juhtus jalgratturi osalusel kokku 187 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles hukkus 3 ja sai vigastada 177 jalgratturit.

Rattaretk „Tahan sõita ohutult!” saab teoks Eesti suurettevõtete ja riigiasutuse koostööprojektina, kus löövad kaasa Omniva, Coca-Cola HBC, Regio, Falck Autoabi, politsei- ja piirivalveameti ning maanteeamet. Ühisel retkel osaleb sadakond ratturit, kes läbivad üheskoos ligi 200 kilomeetrit teid.

Vaata pilte ja videolugu rattaretke stardist Põlvas.

ARVED BREIDAKS

Võidupüha ja jaaniöö möödus Lõuna-Eestis rahulikult ning pühadeaegne reede pakkus politseile samapalju väljakutseid kui iga teine tavapärane reede.

Kokku reageerisid Lõuna-Eesti korrakaitsjad 150 väljakutsele ning nende seas ei olnud ühtegi erakorralist või ärevamat juhtumit, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kümmekond kõigist väljakutsetest olid seotud vägivallaga. Neist tõsiseim leidis aset Tartus Kalevi tänaval, kus öösel kella 1.30 ajal lasid noormehed omavahelise arusaamatuse lahendamisel käiku rusikad.

Keegi selles vahejuhtumis raskeid vigastusi ei saanud, küll aga pidas politsei avalikku korda rikkunud agressiivsed noored kinni, toimetas nad arestimajja ning nende tegevuse selgitamiseks alustati kriminaalmenetlus.

Tabati kuraditosin roolijoodikut

Liikluses toimus raskeim juhtum samuti kella 1.30 paiku Jõgevamaal, kus juhtimisõiguseta joobes noormees kaotas kontrolli oma sõiduvahendi üle ning rullus üle katuse kraavi.

Kokku kõrvaldati möödunud ööpäeva jooksul Lõuna-Eestis juhtimiselt 13 alkoholi tarvitanud autojuhti, kainust kontrolliti aga 2075 roolikeerajal.

LÕUNAEESTLANE

Võru linnas kukkus teisipäeva õhtul rattaga sõitnud 85-aastane naine.

Õnnetus juhtus kella 19.20 ajal Tartu tänaval, kus jalgrattal naine kaotas järsul langusel tasakaalu ning kukkus kõnniteele.

Kiirabi toimetas ta haiglasse kontrolli.

LÕUNAEESTLANE

Lasva vallas kolmapäeva õhtul toimunud auto ja teele jooksnud põdra kokkupõrke järel viidi haiglasse autojuht ja reisija.

Õnnetus juhtus kella 22.20 ajal Võru-Räpina maantee 5,3. kilomeetril, kus 32-aastase mehe juhitud sõiduautole Opel jooksis vasakult poolt sõiduteele põder, kellega toimus kokkupõrge.

Autojuht ja kaasreisijaks olnud 63-aastane naine toimetati Lõuna-Eesti Haiglasse.

Põder hukkus.

LÕUNAEESTLANE

Võrus põrkasid ööl vastu pühapäeva Jüri tänaval kokku kaks sõiduautot, kuid keegi vigastada ei saanud.

Õnnetus juhtus kella 2.19 ajal Jüri tn 26 maja juures, kus põrkasid kokku sõiduautod Ford ja Volkswagen.

Meedikud tuvastasid, et keegi viga ei saanud. Mõlema auto juhid olid politsei kinnitusel kained ning said õnnetuse juhtumise asjaoludes omavahel kokkuleppele.

LÕUNAEESTLANE

Värska vallas laupäeva õhtul juhtunud liiklusõnnetuses sai vigastada 82-aastane mees.

Õnnetus juhtus kella 17.47 ajal Määsovitsa külas, kus 82-aastane mees sõitis sõiduautoga Volkswagen Passat külavaheteel vasakule teelt välja, vastu puud.

Sõiduki juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi.

LÕUNAEESTLANE

Võru-Kuigatsi-Tõrva maanteel pühapäeva õhtul toimunud sõiduauto ja põdra kokkupõrkes hukkus metsloom ning autos reisinu viidi haiglasse kontrolli.

Õnnetus juhtus kella 21.23 paiku Võru-Kuigatsi-Tõrva mnt 36. kilomeetril, kus 18-aastane mees sõitis sõiduautoga Volkswagen Golf otsa sõiduteel seisnud põdrale.

Kiirabi toimetas kaasreisija, 18-aastase naise, Lõuna-Eesti haiglasse kontrolli. Metsloom hukkus sündmuskohal.

LÕUNAEESTLANE

Kolmapäeva hommikul startinud liiklustalgutel hindasid Kagu jaoskonna politseinikud kokku 68 kohta, kus autojuhtidel on kombeks ületada lubatud sõidukiirust või kus pole inimeste hinnangul liiklemine turvaline.

„Praegu on patrullid paigutatud laiali, osaleb kokku 28 politseiametnikku ja kontrollime 68 kohta,” rääkis Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk Lõunaeestlasele. „Tegevus on jaotatud ööpäeva peale laiali – erinevatel aegadel, erinevates kohtades mõõdavad politseinikud kiirust.”

Liiklustalgute eel said inimesed politseile teada anda nendest teelõikudest, kus autojuhid kipuvad piirkiirust ületama või kus tuleks liikluskorraldust turvalisemaks muuta. Politsei poolt kontrollitavate kohtade sekka mahtus nii tihedama liiklusega teelõike kui ka vaiksemaid kohti. Üle Eesti kogunes selliseid kohti 1600.

„Me käime, kontrollime need kohad üle, et kas me võtame need edaspidigi liiklusjärelevalve alla või anname info üle maanteeametile või kohalikule omavalitsusele juhul, kui on näiteks vaja paigaldada mingi märk või mingi muu liikluskorraldusvahend,” selgitas Soekarusk.

Joobes juhte vähem

Liikluspilt üldiselt pole tema sõnul aga viimastel aastatel Kagu-Eesti teedel oluliselt muutunud. Ei halvemaks, ega ka paremaks.

„Eelmise aastaga võrreldes on mõnevõrra vähenenud joobes juhtide arv, aga kiiruseületamise ajad on tegelikult alles ees. Panengi südamele seda inimestele, et ilusate ilmadega jälgige ikka spidomeetrit,” lisas Soekarusk.

Mullu 21. aprillil ööpäeva kestnud talgutel osales rohkem kui 250 politseinikku, kes vormistasid 220 kiiruseületamist ning lisaks sellele vestlesid ligi poole tuhande juhiga. Tänavuste liiklustalgute tulemused selguvad neljapäeval.

Vaata videolugu liiklustalgutest.

ARVED BREIDAKS

VAATA LISAKS: Kagu piirkonnas peeti liiklustalgutel kinni 60 sõidukit

Ootamatult naasnud talv põhjustas Võru- ja Põlvamaal esmaspäeva hommikul mitu liiklusõnnetust, millest inimesed pääsesid tervena.

Võru linnas teatati politseile autode kokkupõrkest kell 7.37, kui Jüri tänaval libises sõiduauto Toyota külje pealt sisse Opelile.

Sõiduautos Toyota viibis lisaks juhile ka väike laps, ent keegi õnnetuses õnneks viga ei saanud, teatas Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk Lõunaeestlasele. Juhid said omavahel süü osas kokkuleppele ning pöörduvad edasi kindlustusse.

Mõni minut enne kella 8 sai häirekeskus teate, et Võru-Põlva maantee 19. kilomeetril Meemaste külas on sõiduauto Audi teelt välja kraavi sõitnud. Õnnetuse tagajärjel oli auto paiskunud katusele.

Õnneks inimesed viga ei saanud, küll sai kahjustada auto, mis päästjate abiga uuesti tagasi teele tõmmati. Sõidukijuhi selgitusel kaotas ta libedal teel masina üle kontrolli ning sellest johtuvalt päädis sõit kraavisõiduga.

Kella 8.25 paiku laekus järgmine teade avariist Võru vallas Kose alevikus, kus libedal teel sõitis Jeep teelt välja. Masina roolis olnud naine kurtis peavalu ning meedikud viisid ta haiglasse tervisekontrolli, ent vigastusi naisel siiski ei tuvastatud.

Suverehvidega tuleb olla kannatlik

„Kuigi kalender seinal näitab kevadet, mängib ilmataat veel omajagu vingerpussi ning seetõttu tuleb kõigil liiklejatel jätkuvalt valmis olla ja arvestada ootamatult muutuvate liiklusoludega,” lausus Soekarusk.

„Kui eile paistis päike, siis täna hommikul kattis maad juba kohev lumevaip. Sestap on oluline, et kõik juba suverehvidel ringi rallivad juhid varuksid tänastes liiklusoludes aega ja kannatust sihtkohta jõudmiseks. Pigemini sõitke tasa ja targu ning ärge võtke libedal teel hulljulgelt liigseid riske,” soovitas Soekarusk.

Kellel on aga auto all veel talverehvid, need võiksid rehvivahetusega viivitada ning päris kevade saabumine ära oodata. „Säilitage liiklemisel valvsus ja tähelepanelikkus ning ohutu ja turvalise teekonna tagamiseks mõelgem autoroolis olles mõned sammud juba ettegi,” soovitas Soekarusk.

ARVED BREIDAKS

FOTO: LÕUNAEESTLANE/ARHIIV

Võru vallas neljapäeval juhtunud liiklusõnnetuse järel viidi haiglasse kontrolli 80-aastane mees.

Õnnetus juhtus kella 13.03 ajal Võru-Põlva maantee 3. kilomeetril, kus 80-aastane mees sõitis sõiduautoga Suzuki Liana tagant otsa kõrvalteelt peateele vasakpööret sooritanud sõiduautole Opel Corsa, mida juhtis 67-aastane mees.

Suzuki juht toimetati Lõuna-Eesti haiglasse kontrolli.

LÕUNAEESTLANE

Himmaste külas laupäeva õhtul juhtunud õnnetuses vigastada saanud mootorrattur toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Õnnetus juhtus kella 16.25 ajal Kanepi-Leevaku maantee 23. kilomeetril, kus mootorrattal Honda 20CX möödasõitu sooritanud mees kaotas kontrolli mootorratta üle ja sõitis kraavi.

Juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi, teatas politsei.

LÕUNAEESTLANE

Joobes juhiga traktorit otsima suundunud politsei alarmsõiduk sõitis pühapäeva õhtul Ida-Viru maakonnas tagant otsa otsitavale valgustamata traktorile T-25.

Pühapäeva õhtul kella 19.44 ajal sai politsei tähelepanelikult inimeselt teate, et Ida-Virumaal sõidab valgustamata traktor T-25, mille juht võib olla joobes. Traktorit asus otsima lähistel olnud politseipatrull, et takistada traktori jõudmine liiklustihedale Jõhvi-Tartu maanteele.

Kell 19.48 juhtus Lohusuu vallas Kalma-Mustvee 2. kilomeetril politseisõiduki ja otsitava traktori vahel liiklusõnnetus. Esialgsetel andmetel sõitis 49-aastane mees operatiivsõidukiga Volkswagen Transporter otsa samas sõidusuunas teel peatunud valgustamata traktorile, mille roolis oli 22-aastane mees.

Traktori juht ja traktori vasakul poritiival istunud kaasreisija 44-aastane mees toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Politseiametnikud viga ei saanud, suuri kahjustusi sai politseisõiduk.

Politsei sõidukil vilkurid ei töötanud

Praeguseks on teada, et operatiivsõiduki juht reageeris väljakutsele alarmseadmeid kasutamata. Pardakaamera salvestuselt näib, et hinnanguliselt oli väljakutse saanud politseisõiduki kiirus asulasisesel teel lubatust suurem ehk umbes 68 km/h.

„Alarmsõidul võib politseisõiduk kõrvale kalduda teatud liiklusreeglitest, kui tagab liiklusohutuse. Igal muul juhul ootame oma ametnikelt piirangutest kinnipidamist ja head eeskuju. Menetluses selgitatakse, millistel kaalutlustel otsustas sõidukijuht alarmseadmeid mitte kasutada,” ütles Lõuna prefektuuri politsei operatiivjuht Ottomar Virk.

Õnnetuse üksikasju uurima asudes selgitas politsei lisaks, et poritiival istunud mees oli alkoholijoobes. Traktorijuhi kainus selgub ekspertiisis. Politseisõiduki juht oli kaine ja omas vastava kategooria juhtimisõigust. Samuti selgus, et traktorit juhtinud mehel puudus vastava kategooria juhtimisõigus ning registreerimata traktori tehniline seisukord ei vastanud nõuetele. Liikluses osalemiseks oli traktor kõlbmatu.

„Nähtavus on liikluses esmaoluline ning pimedal ajal valgustamata sõidukiga liikluses osalemine on väga ohtlik,” ütles operatiivjuht. „Sõidukõlbmatu ja valgustamata sõiduvahend on liikluses sama ohtlik kui purjus pea, sest mõlemal juhul on ette ennustamatu, milliseid raskeid tagajärgi need nii juhile kui teistele liiklejatele kaasa võivad tuua.”

Õnnetuse üksikasjad selgitatakse edasises menetluses.

Lõunaeestlane

Vastseliinas sõitis neljapäeva ennelõunal 43-aastase naise juhitud sõiduauto vastu puud.

Õnnetus juhtus kella 9.40 ajal Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 276. kilomeetril, kus 43-aastane naine kaotas sõiduauto Hyundai I30 üle kontrolli ja paiskus vastassuunas teelt välja vastu puud.

Sõidukis kaasreisijana viibinud 60-aastane naine toimetati Lõuna-Eesti haiglasse.

Lõunaeestlane

Karula vallas sai neljapäeva hommikul juhtunud liiklusõnnestuses vigastada vastu puud sõitnud Audi 80 roolis olnud mees.

Häirekeskus sai kell 7.20 teate, et Kaagjärve külas on auto vastu puud sõitnud. Kohale saabunud päästjad leidsid auto roolist teadvuseta mehe, kelle autost väljasaamiseks tuli sõiduk lahti lõigata.

Autojuht toimetati Valga haiglasse, kus tal võeti ühtlasi vereproov kainuse kontrollimiseks.

„Sündmuskohal käinud politsei selgitas, et autoroolis olnud mehel olid esmased juhiload ning ta oli oma sõiduvahendis korrektselt turvavööga kinnitatud,” selgitas Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk Lõunaeestlasele.

Kulunud rehvid

„Sõiduki vaatlusel ilmnes aga, et masina esimesel teljel ja tagumisel teljel on erinevad rehvid – ees olid autol ülemäära kulunud ning seetõttu nõuetele mittevastavad suverehvid ning taga korralikud lamellrehvid,” lisas Soekarusk.

Kõik õnnetuse täpsemad üksikasjad, sealhulgas juhi võimalik joove ning sõidukiirus, selgitatakse menetluses.

Arved Breidaks

Võru-Põlva tee Väimela ristmikul põrkasid kolmapäeva õhtul kokku mopeedauto ja sõiduauto.

Häirekeskus sai teate sõidukite kokkupõrkest kell 17.29.

Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekaruski sõnul ei andnud vasakpööret sooritanud juht teed otse liikunud sõidukile.

„Politsei tuvastas, et mõlemad juhid olid kained ning õnnetuses viga ei saanud,” kinnitas Soekarusk Lõunaeestlasele. Mõlemad juhid omasid juhtimisõigust.

Õnnetuse osapooled said süü osas kokkuleppele ning pöörduvad kahju korvamiseks kindlustusse.

Arved Breidaks

Võru vallas põrkasid laupäeva pärastlõunal kokku sõiduauto ja mootorrattur.

Õnnetus juhtus kella 13.26 ajal Võrumõisa tee 1. kilomeetril, kus 21-aastane naine pööras sõiduautoga Mini One tagurdamiseks sõidutee kesktelje poole ning põrkas kokku samal suunal möödasõitu sooritanud mootorrattaga Suzuki GSX-R 1000, mida juhtis 28-aastane mees.

Mootorratta juht toimetati Lõuna-Eesti haiglasse.

Lõunaeestlane

Sõmerpalu vallas sõitis laupäeva õhtul joobes mehe juhitud Opel Omega otsa samuti joobes jalgratturile, kes sai vigastada.

Õnnetus juhtus kella 18.27 ajal Võru-Kuigatsi-Tõrva maantee 10. kilomeetril, kus toimus kokkupõrge jalgratturi ja sõiduki Opel Omega vahel.

Jalgrattur, 47-aastane mees, ja sõidukis viibinud kaks 34-aastast meest olid alkoholijoobes.

Jalgrattur toimetati Lõuna-Eesti haiglasse. Sõidukit juhtinud isik ja liiklusõnnetuse toimumise täpsemad asjaolud selgitamisel.

Lõunaeestlane

Antsla vallas reede ennelõunal juhtunud liiklusõnnetuses sai vigastada kaks inimest.

Politsei teatel kaldus kella 10.13 ajal Antsla-Haabsaare tee 2. kilomeetril 50-aastase alkoholijoobes mehe juhitud Audi 80 teelt välja ja sõitis vastu puud.

Kokkupõrge puuga oli sedavõrd tugev, et autos olnud kahe mehe väljaaitamiseks tuli päästjatel kasutada hüdraulilisi päästevahendeid, täpsustas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja esmaspäeval.

Kiirabi viis nii sõiduki juhi kui ka kaasreisijaks olnud 39-aastase mehe Lõuna-Eesti haiglasse.

Lõunaeestlane

Politseinikud kontrollivad esmaspäeval üle Eesti autojuhtide kainust, andes sealjuures igale kainele autojuhile kaasa kompveki.

„Tänane tavatu lähenemine operatsiooni läbiviimisele sündis koostöös veebirakendusega Teomeeter, kus inimesed andsid erinevaid lubadusi liikluskultuuri parandamiseks,” rääkis politseikapten Sirle Loigo. „Meie lubasime enda poolt, et politsei teeb liiklejatele üllatuse, kui koguneb 100 000 liiklusalast lubadust.”

Sel aastal on politseinikud liiklusest kõrvaldanud juba pea 900 juhti, kes poleks tohtinud rooli istuda. Mullu toimus joobes juhtide süül 165 liiklusõnnetust, milles hukkus seitse ja sai vigastada 214 inimest.

Teomeeter.ee pakub ideid igapäevategudeks, millega igaüks saab ise Eesti kultuuri ja väärtusi kujundada. Teomeetri esimeseks teemaks on liikluskultuur ja ligi 17 000 inimest on andnud juba üle 101 000 lubaduse, mis aitavad liiklust turvalisemaks muuta.

Kõige sagedamini antud lubadused puudutasid alkoholi – üle 6600 inimese lubasid mitte istuda joobes rooli ning üle 5200 inimese lubasid mitte istuda autosse, mille juht on joobes. Samuti olid populaarsed lubadused võtta teekonnaks varuaega, et mitte kiirustada, tänada kaasliiklejaid lahkuse eest ja näidata suunda vähemalt kolm sekundit enne pööret või reavahetust.

„Kui kõik need lubadused saavad teoks, muutub meie liiklus palju turvalisemaks ning paljud suuremad ja väiksemad liiklusõnnetused hoitakse ära,” lisas Loigo.

Lõunaeestlane

Kanepi vallas laupäeva ennelõunal Seat Ibizaga teelt välja sõitnud inimesed vajasid päev hiljem meedikute abi.

Õnnetus juhtus laupäeval kella 11 ajal Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 224. kilomeetril, kus 24-aastane naine sõitis sõiduautoga Seat Ibiza libeduse tõttu teelt välja vastu puud.

Kokkupõrke järel kohe keegi politseisse ei pöördunud ja kiirabi ei vajanud. Küll aga otsustasid sõiduki juht ning autos kaasreisijateks olnud 24-aastane naine ja 26-aastane mees pühapäeval pöörduda Lõuna-Eesti haiglasse kontrolli.

Lõunaeestlane

Helme vallas juhtus reede õhtupoolikul raske liiklusõnnetus, milles hukkus veoautolt löögi saanud ja selle alla jäänud mees.

Jõgeveste külas Võru-Kuigatsi-Tõrva maantee 66. kilomeetril juhtunud liiklusõnnetusest teatati häirekeskusele kella 17.30 paiku.

Esialgse info kohaselt liikus 54-aastase mehe juhitud haagisega veoauto Volvo silla suunas, mis ületab Väike-Emajõge. Silla servas nägi veokijuht liikumas inimest, kellest möödumise eel võttis enam tee vasemasse serva. Sellest hoolimata sai inimene seni tuvastamata põhjusel veokilt löögi, jäi raskeveoki alla ning hukkus sündmuskohal.

Hukkunud mehe isik on veel tuvastamisel, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Haagisega veok jäi sõiduteele ning selle juht viga ei saanud. Politsei selgitas, et veoautot juhtinud mees omas vastava kategooria sõiduki juhtimiseks õigust ning oli kaine. Õnnetuses hukkunud mehe kainus selgitatakse ekspertiisis.

Veoki rehvid vastasid nõuetele ning sõiduk oli tehniliselt korras. Õnnetuse juhtudes oli väljas valge ning nähtavus hea. Teeolud on üle Lõuna-Eesti libeduse tõttu olnud ja on jätkuvalt keskmisest raskemad.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk rääkis, et politsei leidis sillalt arvukalt mehe jalatsijälgi.

„See selgitab, et mees ei olnud liikvel ühest sihtpunktist teise, vaid püsis järjekindlalt ja mõnda aega sillal. Mehe sõiduauto leidis politsei ühe lähipiirkonnas olnud motelli parklast,” selgitas Virk. „Majutusasutuse töötajaid küsitledes selgus, et sõiduk oli sinna saabunud täna päeval, kuid selle juht motellis ei viibinud. Mis asjaoludel sattus mees sillale ning traagilisi tagajärgi toonud õnnetusse, seda selgitame edasise uurimise käigus.”

Tänavu on liiklusõnnetustes hukkunud kuus inimest, mullu samal perioodil kümme.

Lõunaeestlane

Valgamaal sõitis teisipäeva õhtul libedal teel kraavi 34-aastane autojuht, kes tuli viia haiglasse.

Õnnetus juhtus kella 17.25 paiku Laatre-Lüllemäe-Hargla tee 12,5. kilomeetril, kus sõiduautot BMW 316I juhtinud naine sõitis sirgel teelõigul libeda tee tõttu paremale kraavi ja sõiduk rullus üle katuse.

Autojuht toimetati kiirabi poolt Valga haiglasse.

Lõunaeestlane

Sihva külas ristmikul möödasõitu teinud mees põhjustas Otepää vallas teisipäeva pärastlõunal liiklusõnnetuse, milles sai kannatada 59-aastane naine.

Õnnetus juhtus kella 15.20 ajal Sihva külas Otepää-Kääriku-Kurevere tee ja Otepää-Nüpli-Sihva mnt ristmikul, kus 38-aastane mees sooritas sõiduautoga Peugeot 406 möödasõitu keelatud kohas ja sõitis otsa ees liikunud ja vasakpöördel olnud sõiduautole Volkswagen Golf.

Volkswagenit juhtinud juhtis 59-aastasele naisele osutati sündmuskohal abi, teatas politsei.

Lõunaeestlane

Võru linnas sai teisipäeva pärastlõunal ülekäigurajal teed ületanud 30-aastane naine sõiduautolt löögi, pöördudes ise hiljem haiglasse.

Õnnetus juhtus kella 15 ja 16 vahel Vabaduse ja Kreutzwaldi tänava ristmiku ülekäigurajal, kus teed ületanud naisele sõitis otsa väiksem oranži värvi sõiduauto.

Sõiduk peatus ja sellest väljunud mees pakkus kannatanule abi ja enda kontakti, millest jalakäija aga keeldus.

Naine pöördus hiljem Lõuna-Eesti haiglasse.

Õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel, teatas politsei.

Lõunaeestlane

Himmaste külas sõitis laupäeva õhtul Mazda 626 sirgel lõigul teelt välja vastu valgustusposti.

Kella 19.02 juhtunud õnnetuses sai vigastada 37-aastane mees, kellele kiirabi sündmuskohal abi andis.

Kes oli õnnetuse toimumise ajal auto roolis, on veel selgitamisel.

Lõunaeestlane

Laupäeva hilisõhtul Võru kesklinnas juhtunud kahe auto kokkupõrkes sai vigastada kolm meest ja üks naine, kes toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi ja Lõuna-Eesti haiglasse.

Õnnetus juhtus kella 23.02 ajal Vabaduse ja Lembitu tänava ristmikul, kus 25-aastane naine sõitis sõiduautoga Ford Galaxy ette peateel liikunud 32-aastase mehe juhitud sõiduautole Subaru Impreza ja toimus kokkupõrge.

Sündmuskohalt toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi 29-aastane Subaru kaasreisija. Subaru kaasreisijaks olnud 28-aastane mees, Fordi juht ja Fordis kaasreisijaks olnud 24-aastane mees toimetati Lõuna-Eesti haiglasse.

Lõunaeestlane

Põlva vallas üritas ööl vastu laupäeva politsei eest ära sõita sõiduautot BMW juhtinud joobes mees, kes lõpetas ulja reisi kraavis.

Politsei andis kella 3 ajal Rosma külas peatumismärguande BMWle, mille juht otsustas peatumise asemel hoopis kiirendada, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Politsei eest põgenedes kaotas juht aga Põlva-Karisilla teele pöörates oma sõiduvahendi üle kontrolli ning paiskus T-kujulisel ristmikul võsa ning puid riivates otse vastu teeperve.

Roolis olnud 25-aastase mehe kontrollimisel selgus ka politsei antud peatumismärguande eiramise ja põgenemise põhjus: mees oli alkoholi pruukinud.

Peale teelt väljasõitu kurtis mees seljas valu, mistõttu viisid meedikud mehe Põlva haiglasse kontrolli. Peale esmaabi andmist toimetati ta kainenema.

Mehe avariiline sõiduvahend teisaldati Võru linna parklasse. Ühe sõiduga mitu liiklusrikkumist toime pannud mehe osas alustati menetlust.

Politsei tuletab meelde, et peatumismärguande eirajatesse suhtutakse igal juhul resoluutselt. Märguandele tuleb koheselt reageerida, vastasel juhul pannakse põgenemiskatsel ohtu teised liiklejad ning ühtlasi võib arvestada selliselt käitudes ka oluliselt karmima karistusega.

Möödunud ööpäeva jooksul kontrolliti Lõuna-Eestis kainust 379 autojuhil, nendest 47 Põlvamaal. Lõuna-Eesti teedel kontrollitud juhtidest olid neli tarvitanud enne rooli istumist alkoholi.

Lõunaeestlane

Puka vallas kolmapäeval juhtunud liiklusõnnetuses sai katusele rullunud autos vigastada kaks naisterahvast.

Õnnetus juhtus kella 13.50 ajal Jõhvi-Tartu-Valga maantee 181. kilomeetril, kus sõiduautot BMW 320i juhtinud 36-aastane mees kaotas sõiduki üle kontrolli, auto kaldus kraavi ja rullus katusele.

Sündmuskohalt toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi kaasreisijaks olnud 62-aastane naine. Hiljem pöördus traumapunkti ka teine kaasreisija, 37-aastane naine.

Lõunaeestlane

Sepa keskuse parklas tagurdas kolmapäeva õhtul kella 17.10 ajal sõiduauto otsa 81-aastasele naisele ja lahkus sündmuspaigalt.

Autolt löögi saanud naine kukkus ning sai tõsiselt vigastada. Meedikud otsustasid, et kannatanu vajab haiglaravi.

Praeguseks on politseil teada, et naisele tagurdas otsa tumedat värvi sõiduauto. Võimalik, et sõidukijuht ei märganud tekkinud ohtlikku olukorda ning naisele otsasõitu, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Täpsemad asjaolud selgitatakse menetluses, kus uuritakse muuhulgas piirkonda jäävate turvakaamerate salvestusi.

Kui keegi juhtus seda õnnetust pealt nägema või teab anda lisainfot sõidukijuhi tuvastamiseks, palutakse ühendust võtta politseiga telefonil 730 8814, 612 3000 või meilitsi louna.ate@list.politsei.ee.

Lõunaeestlane

Otepää vallas sõitis teisipäeva hommikul libeduse ja liigse sõidukiiruse tõttu teelt välja veok.

Õnnetus juhtus kella 8.10 paiku Rõngu-Otepää-Kanepi maantee 16. kilomeetril, kus 41-aastane mees kaotas lauges kurvis kontrolli haagisega veoauto Volvo FH12 üle ning sõitis teelt välja vastu elektriliini posti.

Kiirabi viis autojuhi Tartu Ülikooli kliinikumi.

Lõunaeestlane

 

Võrumaa liikluses on tänavu elu kaotanud juba neli inimest ehk kaks korda rohkem kui mullu kogu aasta jooksul. Viimati juhtus traagiline õnnetus 22. oktoobri öösel, kui Antsla vallas hukkus 22-aastane mees.

„Varasematel aastatel – möödunud ja ülemöödunud aastal – oli kaks hukkunut aasta jooksul, täna ei ole kümme kuudki läbi, aga meil on neli noort inimest hukkunud,” rääkis Võru politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Anti Paap Lõunaeestlasele.

Kõige traagilisem kuu liikluses oli juuli, kui Võrumaal hukkus õnnetuse tagajärjel kaks inimest. Neist ühe puhul sai saatuslikuks autojuhi üleväsimus ning teisel puhul juhi raske alkoholijoove.

Kahe viimase traagilise õnnetuse uurimiseks algatatud kriminaalmenetlused veel käivad, ent juba praegu võib Paabi hinnangul arvata, et kui 22. oktoobri öösel Antsla vallas hukkunud noorel mehel olnuks turvavöö sõidu ajal kinni, võinuks ta õnnetusest pääseda eluga.

Mida saab politsei teha selleks, et liiklusõnnetusi vähem juhtuks?

„Politsei on järjepanu rohkem panustanud liiklusjärelevalvesse,” kinnitas Paap.

Lisaks on tema sõnul kavas koos Võrumaa autokooliga alustada ohutusprogrammi, mille käigus räägitakse ja näidatakse algajatele autojuhtidele videosid, kuidas liiklusõnnetused on juhtunud ning mida saab nende ärahoidmiseks ette võtta. „Et panna inimesi mõtlema enne seda kui nad esmase juhiloa kätte saavad,” lisas Paap.

Vaata jutuajamist Anti Paabiga järgnevast videost.

Arved Breidaks

Antsla vallas hukkus ööl vastu laupäeva juhtunud liiklusõnnetuses 22-aastane noormees.

Õnnetusest Kikkaoja külas Tsooru-Kangsti maantee 4. kilomeetril teatati kell 2.32. Sõiduauto Mazda 626 oli sõitnud vasakule teelt välja. Sõiduki juht hukkus sündmuskohal.

Esmastel andmetel viibis hukkunu autos üksi ning ei olnud turvavööga nõuetekohaselt kinnitatud. Samuti puudus mehel juhtimisõigus. Sündmuspaigal oli sõidutee asfaltkattega ja kuiv ning sõiduki rehvid vastasid nõuetele. Mehe kainus selgitatakse välja ekspertiisi käigus, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Indrek Koemets sõnas, et kuigi mees oli varem karistatud korduvate juhtimisõiguseta sõitude pärast ei vähendanud see paraku tema riskeerivat käitumist liikluses.

„Lahtine turvavöö, arvatavalt liigsuur kiirus kurvis ja kangekaelne sõiduhimu hoolimata juhtimisõiguse puudumisest on need tegurid, mille tõttu olid tänaöise liiklusõnnetuse tagajärjed sedavõrd traagilised,” sõnas Koemets.

Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Lõunaeestlane

Luunja vallas hukkus neljapäeva õhtul liiklusõnnetuses jalgrattur, kes sai löögi mööda sõitnud sõiduautolt.

Esialgsetel andmetel liikus sõiduauto Peugeot kella 18.30 paiku mööda Luunja-Kavastu-Koosa teed Kavastu poole, kui Sääsekõrva külas toimus kokkupõrge valgustamata sõidutee ääres liikunud jalgratturiga. Jalgrattur suri sündmuskohal.

Politsei tuvastas, et sõiduautot juhtinud 20-aastane naine oli kaine ning vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigusega. Ratturi kainuse selgitab välja ekspertiis.

Lõuna prefektuuri operatiivjuhi Indrek Koemetsa sõnul oli jalgrattur tumedates riietes ning tal puudus kiiver. Esialgsetel andmetel puudusid jalgrattal nõuetekohased tuled.

„Traagilisele õhtule lisab kurbust tõik, et hukkunul oli täna [neljapäeval] sünnipäev. Teadaolevalt oli ta just oma kodu juures sõbra poole teele asunud ja ehkki ratta külge oli kinnitatud erinevaid helkureid, siis ei olnud sellel ees ega taga kohustuslikku valget ja punast tuld,” ütles Koemets.

Ta lisas, et pimedatel sügisõhtutel pole valgustamata teel liikuvaid kergliiklejaid autojuhtidele näha, kui inimesed end abivahenditega nähtavaks ei tee. Eriti ohtlik on see asulavälistel teedel, kus kiirused on suuremad ja kokkupõrke tagajärjed tihtipeale raskemad.

„Seepärast on oluline, et tee ääres liikuvad kergliiklejad muudaksid end nähtavaks, kas helkureid või helkurvesti kandes ning hoolitseks selle eest, et nende sõiduvahend nähtav oleks,” lisas Koemets.

Tänavu on Eestis liiklusõnnetuste tagajärjel hukkunud 54 inimest.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181