Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA Blackhawk kopterid Lõuna-Eestis. Kaitseväe foto.

Suurõppuse Siil raames viisid 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva Kaitseliidu 43. lahingugrupi võitlejad ja USA maaväe kopterimeeskonnad Valga- ja Võrumaal läbi ühise õhudessantoperatsiooni.

„Täna viisime läbi koostööharjutuse ameeriklaste üksusega, lendasime koos kolme Blackhawk kopteriga ja toetasime neid õhurünnaku sooritamisel,“ ütles õhuväe 2. eskadrilli treeningkopterite lüli ülem kapten Lauri Malroos, kelle sõnul on õppus läinud plaanikohaselt ning koostöö liitlastega sujub hästi.

Eesti Robinsonid sooritavad õppuse ajal lende koos Ameerika Ühendriikide UH-60 Blackhawk ja Briti maaväe uusimate AW 159 Wildcat kopteritega. Tänasesse harjutusse olid lisaks Kaitseliidu võitlejatele ja kopterimeeskondadele kaasatud ka USA õhutulejuhid, kes tegutsevad samuti 2. jalaväebrigaadi koosseisus.

Õppuse eesmärk on üksuste vahelise koordineerimise ja info liikumise läbi harjutamine, suurõppusel, mil nii õhus kui ka maa peal on palju tehnikat, on selleks hea võimalus.

Suurõppus Siil kestab 2. kuni 14. maini ja jaguneb kolme etappi, millest hetkel on käsil viimane 8. kuni 12. maini kestev õppelahingute faas. Õppusega seotud lennud õhuväeüksuste poolt toimuvad Lõuna-Eestis 12. maini.

Rohkem pilte: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58729

Viimased uudised