Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kohus kinnitas täna prokuratuuri ja kaitsja kokkuleppe, mille kohaselt karistati Kodutunde saatejuhi Signe Lahteina hukkumise põhjustanud türklasest veokijuhti kaheaastase tingimisi vangistuse ja aastaks ajaks juhtimisõigusest ilmajäämisega.

Tartu maakohtu Jõgeva kohtumajas toimunud istungil istung türklase Ramazan Tasci (23) üle, kes süüdistuse järgi põhjustas möödunud aasta märtsis liiklusõnnetuse, mille tagajärjel hukkus “Kodutunde” saate saatejuht, ajakirjanik Signe Lahtein, vahendab Delfi.

Kohus mõistis mehele karistuseks kaks aastat vangistust, mille jättis täielikult täitmisele pööramata, kui ta ei pane 3-aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisakaristusena võetakse kaugsõiduautojuhina töötavalt mehelt aastaks ajaks juhtimisõigus.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Anneli Hinto sõnul mõistis süüdistatav oma teo tagajärge. „Veoautojuht suhtus õnnetusse täie tõsidusega ja mõistis, et tõi oma ettevaatamatusega kaasa väga traagilise tagajärje. Ta ei püüdnud kordagi uurimise ajal menetlusest kõrvale hoida ja aitas sellega kriminaalasja lahendamisele kaasa. Kokkuleppe sõlmimisel võtsime aga eelkõige arvesse rikkumise suurust ja seda, et kuriteoga põhjustati raskeim tagajärg ehk inimese surm,“ ütles Hinto.

„Politsei ja prokuratuuri eesmärk algusest peale oli selgitada põhjaliku uurimisega välja, kuidas õnnetus juhtus, et saaks kriminaalasjas tõhusa lahenduseni jõuda. Veoautojuhilt juhtimisõiguse äravõtmine laieneb kogu Euroopa Liidule ja Eesti kohtuotsusest teavitatakse lisaks Türgit. Seega on prokuratuuri hinnangul kohtu mõistetud karistus autojuhi mõjutamiseks tõhus,“ lisas Hinto.

Süüdistuse järgi juhtis süüdistatav 2018. aasta 22. märtsi õhtul Jõgevamaal Põltsamaa vallas Tallinn-Tartu maanteel Tartu suunas liikunud autorongi. Autorongi juht valis kiiruse, mis ei arvestanud tema enda vähest sõidukogemust, teeolusid, sõiduki seisundit ja ilmastikuolusid ning kasutas ohu tekkimisel valesid juhtimisvõtteid. Selle tagajärjel kaldus veoauto koos haagisega vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku Tartu poolt Tallinna suunas liikunud sõiduautoga Opel Insignia. Sellega rikkus süüdistatav ettevaatamatusest liiklus- ja käitusnõudeid, millega põhjustas sõiduauto juhile eluohtlikud vigastused, mille tagajärjel ta hiljem haiglas suri.

Kommentaarid

Viimased uudised