Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

setomaa

Valitsus paneb Setomaa valla maakondliku kuuluvuse kiirkorras rahvahääletusele, kuna ministrid ei suutnud selles küsimuses kokkuleppele jõuda.

Valitsus otsustas neljapäeval kinnitada Setomaa valla moodustamise Meremäe, Mikitamäe ja Värska valla ning Misso valla Luhamaa nulga liitmise teel, kuid taas kord ei suutnud ministrid jõuda kokkuleppele, kas setode vald saab kuuluma Võru või Põlva maakonda.

Seetõttu otsustas valitsus, et kohalikud maavanemad peavad enne 15. juulit läbi viima rahvaküsitluse, et selgitada välja rahva tahe selles küsimuses.

Aasta alguse seisuga elas Põlva maakonda kuuluvas Mikitamäe vallas 985 ja Värska vallas 1371 elanikku ning Võru maakonda kuuluvas Meremäe vallas 1075 ja Luhamaa nulgas 146 inimest.

Ebamugavus valitsuses

Setomaa valla maakondlik kuuluvus on hoidnud valitsust pinges juba viimased kaks-kolm kuud, mille jooksul pole suudetud küsimust ära otsustada.

Valitsuse asjakohase määruse eelnõus nähti setode valda küll Võru maakonna osana, kuid hiljem on kaalukauss hakanud vajuma Põlvamaa kasuks.

Kaks Toompea asjadega kursis allikat kinnitas Lõunaeestlasele, et Setomaa valla küsimuses on Keskerakonna ministrid toetanud selle liitmist Põlvamaaga, IRLi ja SDE ministrid on samas olnud eri meelt ning konsensust selles küsimuses ei suudetudki saavutada.

Elektrooniline küsitlus toimub rahandusministeeriumi teatel 12. juulil kell 8-20 ning küsitlus küsitluslehtedega 13. juulil kell 10-20. Kodus küsitlemist ei toimu. Igas omavalitsuses on avatud üks küsitluspunkt ja need asuvad: Meremäel, Värskas, Mikitamäel, Luhamaa nulgas.

Arvamust saavad avaldada Meremäe, Mikitamäe ja Värska valla ning Misso valla Luhamaa nulga rahvastikuregistri järgsed elanikud, kel vanust vähemalt 16 eluaastat.

Esitatav küsimus on: „Kas toetate loodava Setomaa valla kuulumist Põlva maakonda või Võru maakonda?”. Vastusevariantideks on 1. Põlva maakond ja 2. Võru maakond.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised