Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Juba 22. aastat toimub Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu eestvedamisel traditsiooniline Mardilaat Saku Suurhallis. Sel aastal on käsitöö aastateemaks „Ajatus“ ning peakülaline Setomaa.

„Setomaa omanäoline ja sügavuti juurteni minev kultuur on Eestis ja isegi terves maailmas omanäoline. Mardilaat on sellel aastal kindlasti Setomaa nägu, oleme koos selle üle uhked,“ tõdes Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu juhatuse esimees Liina Veskimägi-Iliste.

„Mardilaat on suurepärane koht, kus eksponeerida Setomaa elavat kultuuri ja esivanemate pärandatud traditsioone, just käsitöö ja toidu valdkonnas,” kinnitas Ingrit Kala Seto Käsitüü Kogost. „Jagame meeleldi oma oskusi külastajatele läbi käsitöö õpitubade, loengute ja esitluste. Mardilaadaks saab valmis ka Seto Külävüü kostipäeva retseptiraamat, mida laadal esitleme. Nii mõndagi neist roogadest saab proovida ka kohapeal.“

Laadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd, toimuvad meistrikojad käsitöögurmaanidele ja- harrastajatele ning õpitoad lastele. Teiste meistrikodade kõrval saab tutvust teha seto traditsiooniliste töövõtetega: vokitööd, seto pits heegeldamine, niplispits, erinevate vööde valmistamine, hõbeehete graveerimine ja muu. Lisaks toimuvad käsitöötoodangu ja uute raamatute esitlused.

Tänavu on laadal üles seatud 250 müügiboksi ja eelmiste aastate kogemuse põhjal on laadale oodata ligi 15 000 külastajat.

Mardilaat on avatud:

8.11 kell 12.00‒19.00
9.11 kell 10.00‒21.00
10.11 kell 10.00‒18.00

Täispilet maksab 5€, sooduspilet 3€ ja perepilet 9€.

Osta saab sularahas, lähim sularahaautomaat asub Rocca al Mare keskuses.

Setomaa osalemist Mardilaadal toetab Setomaa arenguprogramm.

Kommentaarid

Viimased uudised