Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahandusminister Sven Sester kohtus ettevõtlusorganisatsioonide ning riigiasutuste esindajatega, et arutada ettevõtluskonto kontseptsiooni ja kuulata koostööpartnerite ettepanekuid.

Ettevõtluskonto on täielikult aruandlusvaba ettevõtlusvorm väikeettevõtjatele, kelle tulu ei ületa 25 000 eurot aastas.

„Ettepanek, luua mikroettevõtlust soodustav bürokraatiavaba ettevõtluskonto, sai positiivset tagasisidet ning rahandusministeerium jätkab koostööpartnerite ettepanekuid arvestades tööd ettevõtluskonto kontseptsiooniga,” ütles Sester.

Loodav ettevõtlusvorm on mõeldud eeskätt neile, kes praegu pakuvad teistele inimestele oma teenuseid või kaupu ning kellel ei ole suuri kulusid töövahenditele. Samuti neile ettevõtjatele, kelle tulud ettevõtlusest on pigem väikesed ja seetõttu kulud raamatupidamisele ei tasuks ära.

Ettevõtluskontot kasutav ettevõtja ei pea esitama ühtki aruannet ning kulutama aega raamatupidamisele. Kõik toimub automaatselt läbi ettevõtluskonto. Laekunud tuludelt kannab pank automaatselt 20 protsenti maksuametile, mis läheb tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kogumispensioni makse katteks. Nii jääb igast teenitud eurost ettevõtjale kätte 80 senti. Kui tasutud maks ületab piirmäära, kaasneb isikul sellega õigus ka ravikindlustusele.

Lõunaeestlane

Viimased uudised