Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seni on riik maksnud iga kuni kolmeaastase lapsega perele igakuiselt 38,36 eurot toetust. Alates 1. septembrist sündivatele lastele aga toetust ei maksta.

Hiljemalt 31. augustil sündivad lapsed saavad lapsehooldustasu vana korra järgi ja kõik, kellele on praegu määratud või juba saavad lapsehooldustasu, saavad seda ka edaspidi, teatas sotsiaalkindlustusamet.

1. septembril 2019 ja hiljem sündinud lastega seoses lapsehooldustasu enam ei määrata. Sellest vabanevad vahendid seob riik aastatel 2020-2022 järk-järgult uude vanemahüvitise süsteemi.

Kui peres kasvab kuni kolmeaastane laps, saab pere iga lapse pealt praegu igakuist toetust 38,36 eurot. Kui peres on veel lapsi, kes on vanuses 3–8 aastat, siis makstakse lisaks 19,18 eurot iga lapse pealt.

Septembrist muutub ka vanemahüvitise arvutussüsteem. Varasemalt arvutati vanemahüvitis selle kalendriaasta tulude alusel, mis eelneb vanemahüvitise õiguse tekkimise aastale. Uue arvutussüsteemi järgi lahutatakse esmalt lapse sünnikuule eelnevad 9 kuud ning hüvitist arvutatakse sellele üheksale kuule eelnenud 12 kuu pealt. Taas jäävad enne septembrit määratud ja juba saavad hüvitised samaks.

Sotsiaalkindlustusamet juhib tähelepanu, et lapsetoetuse ja kõigi muude peretoetuste maksmist jätkatakse vanaviisi. Lapsetoetus esimese ja teise lapse eest on 60 eurot lapse kohta kuus ning kui perre sünnib kolmas või järgmine laps, on lapsetoetus 100 eurot kuus. Lapsetoetust on õigus saada alates lapse sünnist kuni tema 16-aastaseks saamiseni (või kui laps õpib, siis 19-aastaseks saamiseni).

Viimased uudised