Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

eksport

Kaupade eksport kasvas septembris võrreldes eelmise aasta septembriga 13 protsenti ja import 2 protsenti, teatas statistikaamet.

Septembris olid kaupade ekspordi peamised sihtriigid Rootsi, Soome ja Läti. Eksport kasvas enim Hollandisse, Mehhikosse ja Saksamaale. Peamisse sihtriiki Rootsi kahanes eksport 13 miljoni euro võrra.

Kaupadest eksporditi enim elektriseadmeid, mineraalseid tooteid, põllumajandussaaduseid ja toidukaupu ning mitmesuguseid tööstustooteid. Väljaveo suurenemist mõjutas oluliselt mineraalsete toodete (s.h mootoribensiin, põlevkiviõli), elektriseadmete (s.h kommunikatsiooniseadmed) ning mehaaniliste masinate (s.h tööstusseadmed) eksport. Vähenes põllumajandussaaduste ja toidukaupade eksport.

Septembris imporditi kõige enam kaupu Soomest, Saksamaalt, Leedust ja Lätist. Kõige rohkem kasvas import Hollandist, Venemaalt ja Tšehhist.

Kaupadest imporditi Eestisse enim elektriseadmeid, põllumajandussaaduseid ja toidukaupu ning transpordivahendeid. Enim mõjutas impordi kasvu transpordivahendite ning keemiatööstuse tooraine ja toodete sissevedu. Enim kahanes mehaaniliste masinate sissevedu.

Lõunaeestlane

Viimased uudised