Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Meediasse on lekkinud pildid Brüsselis asuvast väidetavast narko-urkast, kus korraldatud gei-peolt nabiti karantiini rikkumisega seoses kinni ka Eesti diplomaat.

Kõige tuntum peoline oli aga Euroopa parlamendi liige, homovastaste vaadete poolest tuntud Ungari rahvaesindaja József Szájer. Ungari peaminister Viktor Orbán mõistis mehe tegevuse hukka ja mees pani saadiku ameti maha.

59-aastane Szájer on abielus ja ühe lapse isa, ta põgenes algul korterist akna kaudu mööda vihmaveetoru, aga ta saadi tänu pealtnägijate tähelepanekutele kätte. Mehe seljakotist leiti ecstasy tablette, mille eest ootab teda eraldi süüdistus.

Korteris, kus reedel kurikuulus pidu toimus olid põrandatel madratsid, laua peal pudel libestiga, seinad kaetud Halloweeni-teemaliste kaunistustega, vahendab Daily Mail.

Korter asub Brüsseli geibaaride piirkonnas ja kuulub 29-aastasele tudengile David Manzheley’le, kes väitis, et Szájer koos kaaslastega oli tema geipeole lihtsalt sisse „kräššinud”.

Kokku osales meeste orgial 25 inimest. Szájer on Ungari Fideszi partei asutajaliige ja üritas peituda diplomaatilise puutumatuse taha, aga eurosaadikutele diplomaatiline puutumatuse ei laiene ning politsei võttis ta ikkagi kinni. Pärast geide seksiorgial osalemisega vahelejäämist oli ta sunnitud parteist välja astuma ning eurosaadiku ameti maha panema.

Politsei läks sündmuskohale, kuna kohalikud inimesed kaebasid kärarikka koroonareeglite rikkumise peale Rue de Pierresi tänaval. Eesti välisministeerium kinnitas, et Brüsselis toimunud peol, kus osales ka Ungari euroaadik József Szájer, pidas Belgia politsei teiste seas kinni koroonareegleid rikkunud Eesti diplomaadi. „Eesti diplomaat on informeerinud välisministeeriumi, et Belgia korrakaitsejõud pidasid ta kinni Brüsselis toimunud üritusel seoses koroonareeglite rikkumisega,” ütles välisministeeriumi avalike suhete osakonna peadirektor Aari Lemmik Delfile.

Belgias kehtivad karmid piirangud, õhtutundidel kehtib liikumiskeeld ja kohtumistel ei tohi osaleda rohkem kui neli inimest.

Kommentaarid

Viimased uudised