Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viljandi pärimusmuusika festival on kindlasti üks Eesti suve tähtsündmusi. See iga aasta juulis Viljandi lossimägedes ja südalinnas peetav festival on üks suurimaid sellelaadseid muusikafestivale nii Balti- kui ka Põhjamaades. Käesolev aasta märgib 19. Viljandi pärimusmuusika festivali.

Sellel aastal toimub festival 28. juulist 31. juulini ning festivali teemaks on “Juured ja ladvad”. See seab programmi fookusesse noored pärimusmuusika talendid – traditsiooni kandjad, kes ammutavad oma repertuaari juurtest, aga lisavad sinna alati ka nii vajalikku noort energiat. Nii keskendutatakse eestlaste muusikalistele juurtele ning rõhutatakse noorte talentide rolli traditsiooni edasikandjatena.

Festivali programmis on tänavu 18 välisesinejat, seda nii Euroopast, Aafrikast, Aasiast kui Ameerikast. Koos Eesti artistidega on esinejaid lausa 60. Samuti laiendadas Folk ka pärimeetrit ehk ala, millel festival toimub. Lisaks traditsioonilisele pärimusmuusikale on festivalil ka öised DJ-programmid ning kogu linn on täis kõikvõimalikku meelelahutust. Et vahelduseks ka ülejäänud Viljandi meelelahutusäriga tutvuda, tasub kasutada smart casino guide, et festivali nädalavahetust täiel rinnal nautida.

Väliesinejad

Välisesinejatest on tulemas Lõuna-Korea ansambel Ak Dan Gwang Chil, Brasiilia laulukirjutaja Leo Bianchini, Jamaica reggae-lauljatar Hempress Sativa, Hiina muusik Qiqi Shi, Norra bänd GangarStubbGutta, Yamma Ensamble Iisraelist, Samba Touré Malist, Breabach Šotimaalt, Raxtu Raxti Lätist, WoWaKin Poolast ja Belgia-Fääri saarte duo Raske Drenge. Selles valikus tuleb esile mitmekesisus ning lai geograafiline haare, seega leidub kindlasti midagi igale muusika nautijale.

Uute välisesinejatena on programmi lisandunud pöörase energia ja lavašõuga Góbé Ungarist, tantsuline Hecki Trio Austriast, Soome Kaustineni piirkonna muusikat mängiv Polenta, Põhjamaade ja keltide traditsioonist mõjutatud Stringflip, mandoliinivirtuoos Radim Zenki koos Villu Talsiga ning võluv laulja ja laulukirjutaja Rosa Cruz Kuubast.

Kohalikud tegijad

Peale välisesinejate särab folk ka oma Eesti esinejate poolest, keda on sellel aastal lausa üle 40. Uuendusena tuleb tänavusel festivalil ka autorilaulude programm, millega festivali pealiku Ando Kivibergi sõnul soovitakse väärtustada eestikeelset autoriloomingut. Pauluse kirikus asuval autorilaulude laval astuvad üles Mari Jürjens, Kärt Johanson ja Elina Reinold, Jaan Sööt ja Andre Maaker, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, välismaalastest Leo Bianchini Brasiiliast ja Belgia-Fääri saarte duo Raske Drenge.

Uutest kooslustest või kavadest esitleb Viljandi pärimusmuusika festival selliseid kollektiive nagu Hypnosis Negative, 6hunesseq, Cú, Mäeotsa kapell koos Ülemakstud Rentslihärradega, Harri Lindmets ja Henrik Hinrikus, kolmik Katariin Raska, Ulvi Võsa ja Sanskriti Shestha. Maarja Nuut ja Regina Mänd on kokku pannud kava legendaarse Kihnu viiuldaja Jaan Palu 140. sünniaastapäeva auks. Emade ja tütarde suhetele pühendunud kontserdil lauldakse regilaule Lõuna-Eestist ja Saaremaalt. Oreli, torupilli, laulude ja juttudega läbi põimitud kava panevad kokku Celia Roose, Piret Päär ja Ene Salumäe.

Vanadest tegijatest rõõmustavad publikut Puuluup, Zetod, Duo Ruut, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Untsakad, Estonian Voices koos Sander Mölderi, jonas.f.k ja keelpillikvartetiga FourEst.

XXIX Viljandi pärimusmuusika festival toimub 28.-31. juulini. Festivali nelja päeva passide ning päevapasside hind on ajas muutuv, hetkel on Ticketeri keskkonnas müügis päevapassid hinnaga 20-45 eurot, nelja päeva pass on saadaval 95 euroga. Osta saab ka noortepasse, seeniorpasse ning Perekaardi passe. Üksikkontsertidele sellel aastal pileteid ei müüda, küll aga saab osta soodsa pileti festivali põhiala ümbritseva pärimeetri külastamiseks, kus saab nautida festivalimelu, rohelise lava programmi ning kontserte Vabaduse väljaku laval. Lisaks pärimeetri alale on ka ülejäänud Viljandi täis festivalimelu ning pidu.

Viimased uudised