Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Erlend Štaub
Tänase teisipäeva, 24. jaanuari õhtul toimunud noortevaldkonna tunnustussündmusel „Noorte Heaks Tänu” toodi esile läinud aasta noortevaldkonna tegusid ja tegijaid üle Eesti. Aasta noorsootöötaja tiitli pälvis Reelika Ender, pikaajalise panuse auhinnaga tunnustati Annely Reilet.

Tartus toimunud auhinnatseremoonial tunnustas noortevaldkonna silmapaistvamaid haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas. „Sel aastal on noorte roll eesti keele ning kultuuri hoidmisel ja edendamisel märkimisväärse tähelepanu all. Põlvkondade järjepidevus on noortevaldkonna organisatsioone ja asutusi edasi viinud, mistõttu on noorte arengul tähtis roll juhendajatel, kes on tihti eelmisest põlvkonnast. Seega peame meie noortega töötajaid väärtustama ja hoidma. Soovin kõigile aktiivsust, elusädet ning et iga põlvkond oleks järgmisest veelgi targem!”

Aasta noorsootöötaja on Reelika Ender

Reelika Ender juhib Haapsalu Noorte Huvikeskust, koordineerides lisaks noorsootöötajatele ka huviringide juhendajate tööd. Tema panus noorte ja noorsootöötajate vaimse tervise toetamisse ja võrgustikutöö arendamisse on olnud märkimisväärne. 2021. aastal juhtis ta veebipõhist vaimse tervise programmi, mida saavad noored siiani koolis koos õpetajatega kasutada. Reelika algatusel jõudis Haapsalu linna ja Haapsalu Noorte Huvikeskusesse Taastava Õiguse programm.

Pikaajalise panuse auhinna pälvis Annely Reile

Annely Reile on 23 aastat panustanud nii kohalikul, riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil noortevaldkonna ja sidusvaldkondade võrgustikutöösse ja noortesse, kel esineb keskmise või kõrge tasemega riskikäitumist. Ta on olnud MTÜ Pärnu Noorte Vabaajakeskuse asutaja ja pikaajaline juhataja ning Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse juhatuse liige. Erilist tunnustust väärib tema panus riskinoortele suunatud ennetusmeetmete ja tugiprogrammide (nt „Ringist välja” ja „Tugila”) rakendatavuse toetamisse Eestis.

Teised kategooriad ja tunnustatud

  • Aasta tegija huvihariduses või -tegevuses: Rita Proos ja Pärnu Kunstide Kool 
  • Aasta noortekeskus: Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskus
  • Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja: Stuudio dotE Tantsukool 
  • Aasta noorteühendus, osaluskogu või õpilasesindus: Bioteaduste Üliõpilaste Selts 
  • Aasta noortemalev või -laager: Viljandi linna noorte töömalev 
  • Aasta noortesõbralik kohalik omavalitsus: Tartu linn 
  • Aasta noortevaldkonna sõber: Rakett 69 Teadusstuudiod 
  • Aasta noore tegu: Tartu Forseliuse kooli „Maailmamuutjaid” 
  • Aasta noortesõbralik või nutikas tegu: Eesti Noorteühenduste Liit ja OÜ Stories For Impact 

Toimunud noortevaldkonna tunnustussündmus oli järjekorras kuueteistkümnes. Sündmusega seisavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Haridus- ja Noorteamet selle eest, et kõiki Eesti noortevaldkonda ja noorte heaks panustajaid märgataks.

Viimased uudised