Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Neljapäeval, 9. juunil andis Siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt üle auhinnad koolinoorte konkursi „Koos suudame“ võitjatele kolmes kategoorias. Konkursi eesmärk oli innustada noori koostööle, et end üheskoos proovile panna ja mõelda oma kogukonna või kasvõi kogu ühiskonna probleemidele ning sellele, kuidas neid probleeme kodanikualgatuse korras lahendada.

Tänavune konkurss toimus koostöös algatusega Proovikivi ning selle eesmärk oli innustada noori koostööle eakaaslastega, et end üheskoos proovile panna ja mõelda oma kogukonna või ühiskonna probleemidele ning sellele, kuidas üheskoos kogukonna liikmetega neid probleeme kodanikualgatuse korras lahendada. „Kolmandat korda toimunud koolinoorte konkurss tõestab, et noorus ei ole hukas. Nii põhikooli- kui gümnaasiumiõpilasi puudutavad kogukondlikud ja ühiskondlikud probleemid ning nad on motiveeritud sellistele probleemidele koos kogukonnaga lahendusi leidma ja, mis peamine, neid ka ellu viima,” ütles Raivo Küüt.

 „Kõik suured teod ja algatused saavad alguse ideest ja soovist Eesti elu paremaks muuta,” tunnustas Küüt konkursist osa võtnud noori. Küüdi sõnul väärivad esile tõstmist ka kõik õpetajad, kes võtsid vaevaks õpilasi juhendada kogukondlike probleemide lahendamisel. Tänuüritusel tunnustati ka võidutööde juhendajaid.

6.-9. klasside võidutööd tulid sel korral Väike-Maarja Gümnaasiumist ja Kohila-Järve Maleva Põhikoolist. Gümnaasiumiastme võidutööd esitati aga Tallinna Prantsuse Lütseumist ja Räpina Ühisgümnaasiumist. Kõige aktiivsema kooli tiitli pälvis sel korral Tallinna Prantsuse Lütseum.

Võidutööde meeskondi premeeritakse 500 euro suuruse ja võidutööde juhendajaid 250 euro suuruse stipendiumiga. Aktiivseimale koolile on ette nähtud 500 euro suurune stipendium.

Siseministeeriumi ja noortele suunatud haridusliku algatuse Proovikivi koostöös toimuv traditsiooniline konkurss kestis kogu 2021/2022 kooliaasta vältel ja viidi läbi juba kolmandat aastat. Konkurss on suunatud 6.-9. ja 10.-12. klassi õpilastele ning kutsekeskharidust omandavatele noortele. Järgmine „Koos suudame“ konkurss tuleb 2022/2023 õppeaastal ja info selle kohta avaldatakse Siseministeeriumi veebilehel.

Viimased uudised