Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

EÜS-i maja Tartus. Foto: Kevin Loigu

Juba sel laupäeval ja pühapäeval, 20.–21. aprillil, toimub esimest korda arhitektuurisündmus Open House Tartu. Tasuta toimuva festivali programm pakub tegevusi igas vanuses huvilistele: aset leiavad üle 300 ekskursiooni ligi 30 Tartuasupaika, ent ka noortele suunatud erituurid ning töötoad. Open House Tartu on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmist.

Kahel päeval avavad uksed paljud omanäolised Tartu maamärgid, nende seas nii haridusele – Eesti Lennuakadeemia, Jaan Poska Gümnaasium ja TÜMRI ja Genoomika Instituut – kui ka kogukonnaelule pühendunud asutused nagu Tartu Peetri kirik ja Tartu Saksa Kultuuri Instituut. Kuigi enamik kohtadesse toimuvad ekskursioonid mõlemal päeval, on paiku, kuhu pääseb ainult ühel päeval, näiteks Hotell Lydia ja Haridus- ja Teadusministeerium (sissepääs ministeeriumi vajab kaeelregistreerimist).

Festivali noorteprogramm soovib tekitada noortes huvi arhitektuuri ja linnaruumi vastu juba varakult. Programmi kuuluvad viis põnevat tuuri eri Tartu linnaosades, mida viivad läbi arhitektid ja asjatundjad, kes linnaruumi teemasid hästi tunnevad. Tuuridel on küll oodatav vanus kuni 26, aga loomulikult võivad lapsed ka koos vanematega tuuridele tulla. Koostöös Arhitektuurikooliga viiakse läbi ka kaks töötuba eri vanuses noortele.

Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Briti Nõukogu, Laufen, A. Le Coq, Vaga Mama, Allicater, Tartumaa Tervisespordikeskus ning Tartu Ashtanga Jooga Kool.

Open House Tartu on Open House Tallinna satelliitüritus, mida korraldab Eesti Arhitektuurikeskus. Open House Tallinn on osa Open House Europe koostööprojektist, mida kaasrahastab Euroopa Liit.

Arhitektuurisündmus viiakse ellu koostöös Briti Nõukoguga Eestis sotsiaalse sidususe toetamiseks People To People Cultural Engagement programmi raames. Lisainfo Briti Nõukogu töö kohta Eestis: www.britishcouncil.ee.

Open House on ülemaailmne sündmustesari, mille eesmärk on tutvustada avalikkusele konkreetse linna põnevaid hooneid ja tuua arhitektuur inimestele lähemale. Open House toimub üle 50 linnas üle maailma, sh Vilniuses, Londonis, Prahas, Melbournis,Taipeis, Santiagos, New Yorkis.

Vaata kogu programmi openhousetartu.ee.

Viimased uudised