Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tarmo Piirmann. Foto: Raigo Pajula

Järgneb Võru linnavolikogu liikme Tarmo Piirmanni seisukoht seoses Võru linnapea tegevusega lasteaia õpetajate palgalisa leidmiseks.

Võru linnapea Anti Allas oleks justkui mesilase käest nõelata saanud! Mitmel toimunud Võru linnavolikogu istungil on teatanud linnapea, et tema hakkab võitlema, et linna tuleks rohkem raha riigieelarvest. Samuti algatab petitsioone lasteaia õpetajate palgatoetuseks, kuid päriselt on see tema otsene ülesanne ja kohustus linna eelarvest raha leida. Ja ka see veel pole kõik! Ta on asunud sõitma Kagu-Eestit pidi ringi, et tema „võitlus” paistaks suurem välja.

Mulle jääb arusaamatuks ainult see, et kas linnapea on ära unustanud, et tema ise ongi riigis võimul oleva koalitsiooni liige? Nimelt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees, teine mees sotsides! Kui Vihulas kolm erakonda leppisid omavahel kokku järgmise aasta riigieelarves, siis polnud võitlusest haisugi! Ei olnud petitsioone ega ähvardusi. Ka riigieelarve teisel lugemisel 16. novembril 2022 aastal ei toetanud sotsid opositsiooni ettepanekut suurendada lasteaia õpetajate palgatoetust sellisena, et see ei käiks linnale üle jõu.

Küsingi siin, et kus on see võitlus, härra Allas?

Vastust pole vaja kaugelt otsida: 9 aastat Võrus võimul ja tulemuseks on laenukoormus nii täis, et isegi lasteaia õpetajate palkade tõusuks pole vahendeid. Meenutab väga Kreekat, aga enda palga lasi tõsta 3500 eurole.

Valik on alati, kas panustad inimestesse või betooni.

Tarmo Piirmann

Võru linnavolikogu liige

Isamaa erakond

Viimased uudised