Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: ERR

Eesti200 liikmed on alustanud sotsiaalmeedias ulatuslikku laimukampaaniat uue võimuliidu suhtes. See seab küsimärgi alla Eesti200 loosungi „positiivne alternatiiv”, millele kogu eelnev valimiskampaania oli üles ehitatud.

Näiteks Eesti200 ühe juhtfiguuri, endise Põlva maavanema ja Põlva vallavolikogu esimehe Igor Taro küljel sotsiaalmeedias on avaldatud järgmine arvamus:

Hea Igor, mulle kuidagi tundub kummastavana see pidev laimukampaania küll ühtede ja siis teiste vastu. Ma siiralt lootsin, et peale valimisi see vaibub, kuid tundub, et oli ainult hetkeline paus. Eesti200 tuli ju välja lausega „positiivne alternatiiv”. Minu täiesti poliitikast kõrvaleseisnuna silme ette on jäänud pidev laim, üleolek jne. Võimalik, et muudel valimistel on see mu „seinast” mööda läinud, sest pean tunnistama, et Eesti200 on enim inimesi, kes ka sõbralistis figureerivad. Isiklikult tunnen neid positiivsete, tegusate ja toredate inimestena, sh. Sind. Ma isegi alguses lootsin, et näe, annad hääle tuttavale inimesele, hea hiljem nööbist kinni võtta ja aru pärida. Kahjuks sai ruttu selgeks, et antud erakonna väärtused ei ühti minu omadega. Lisaks see sotsiaalmeedias pidevalt leviv laimamine ja teistele näpuga näitamine ei vii ju edasi.

Soovitan selle asemel tutvustada oma plaani, reaalseid tegusid ja olla ise eeskujuks ja aus. Ka valimised näitasid, et inimestele ei jõudnud see positiivne alternatiiv kohale. Mulle endale tundub, et te olete hetkel ainus erakond, kes tänu kampaaniale hääled kui ka riigikogu mandaadid kaotas. Hartleb, plakatireklaam jne. Ma ei ole küll politoloog, aga kõhutunde pealt ütlen, et kui te oleks teinud 0 kampaaniat ja Kristina Kallase asemel Priidu pannud peaministrikandidaadiks, oleks te uudsuse pealt võtnud 10-12 mandaati. Sain aru, et lootsite võtta ka vene valijate hääli, kuid kahjuks Kallase artiklid eestimeelsele inimese on nö „punased jooned” ja eks sinna ka eestlaste hääled kadusid.

See mõni postitus tagasi joobes juhtimise teemal. Jah, poliitikute joobes juhtimised tulevad välja ja kogenud poliitik ka teab seda ning reageerib enne teisi allikaid. Soovitan vaadata paragrahve, millega keegi vahele jäi, seal on kirjas ka joobevahemikud. Joobe suurusega kasvab ka hüppeliselt juhi oht kõrvalseisjale, joobe suuruse tõusuga suureneb ka õnnetuse oht. Hea, et kummalgi juhul midagi ei juhtunud, aga selliseid võrdlusi ja õigustusi ei tahaks küll tänases Eestis üheltki inimeselt kuulda.

Viimane, täiesti poliitikakauge inimese seisukoht. Vaatan pigem ettevõtja silme läbi. Ütleme, et inimene X tuleb konkureerivast firmast töövestlusele ja halvustab iga külje alt eelmist tööandjat. Kas tekitab usaldust? Kas tahad tööle võtta? Vastus on ei. Poliitikas on ehk see tavaks, aga ma ei leia, et eelmist erakonda, naist jne jne peaks alatasa avalikult laimama. Sellist kibestumist kumab läbi väga mitmete teie liikmete sõnavõttudest, kes enne teise erakonda kuulusid. Minul jälle tekib küsimus, kas erakonda kuulumine on sooja koha otsimine või poliitikutel on olemas ka sisemised väärtused? Väärtusskaalal on nt Isamaa ja Eesti200 väga eri otstes minu jaoks.
Igor, kas ma saan õigesti aru, et sa oled Eesti200 palgal ja sinu üks osa tööst ongi sotsiaalmeedias maine kujundamine? Sellisel juhul paar soovitust. Ka Eesti200 eksis, uuele antakse lihtsamini andeks, õigustuste asemel sobib: „Palun vabandust!”. Nii lihtne see ongi. Olge positiivne alternatiiv, olge ise läbipaistvamad ja jääge väärikaks. See viib edasi.

Viimased uudised