Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder leiab, et president Alar Karise seisukoht Vene sõjalise agressiooni sümboolika keelustamise suhtes on liiga leebe. Samuti ei pea ta kohaseks Riigikogu tööle negatiivse eelhinnangu andmist.

„Ma ei mõista, miks president suhtub sarnaselt EKREle Vene sõjategevust propageerivatesse sümbolitesse ja märkidesse nii leebelt. Tegemist on selgelt sisejulgeoleku küsimusega, mis vajab tähelepanu,” leiab Seeder.

„Murettekitav oli ka väga pehme reaktsioon, kus selge hukkamõistu asemel jäi president Venemaa agressiooni propageerijate suhtes leebevõitu seisukohale. Putini rünnakut Ukraina vastu õigustavad tegevused tuleb hukka mõista selgesõnaliselt. Loodan, et tegemist oli presidendipoolse keelevääratusega,” lisas Isamaa esimees.

Tema sõnul põhjendamatu ka presidendi negatiivne eelhäälestatus Riigikogu töö suhtes. „Mõistetamatuks jääb president Karise viide parlamendipoolsele kiirustamisele ja ebamäärasele sõnastusele. Seaduseelnõu menetluseks on oma kindel kord ja reeglid, mille järgimises ei ole presidendil põhjust juba ette kahelda.”

Seeder kutsub kõiki erakondi üles pingutama selle nimel, et Riigikogus saaks heakskiidu Isamaa algatatud seadusemuudatused, mis puudutavad elamislubade, viisade ja relvalubade piiranguid inimeste suhtes, kes avalikult õigustavad Putini režiimi kuritegusid Ukraina riigi ja rahva vastu.

President Alar Karis ütles ERRile, et ta ei mõista ta neid, kes Z või muu sümboolika kasutamisega Ukraina sõjale kaasa kiidavad. Samas hoiatab president, et ebamäärast sümboolikat kiirustades keelama hakates võime segadust hoopis juurde tekitada. [https://www.err.ee/1608543772/president-karis-ebamaarast-sojasumboolikat-keelustades-voime-segadust-juurde-tekitada]

Viimased uudised