Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Taavi Liivo

Peaminister esines täna Riigikogu ees poliitilise avaldusega, mis keskendus Euroopa majanduse taaskäivitamise kavale. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on oluline, et sellest kavast paistaksid välja Eesti näojooned.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on positiivne, et Euroopa Komisjon otsib lahendusi, kuidas taaskäivitada Euroopa majandus. „Teovõimeline ja ühiselt tegutsev Euroopa Liit on parim lahendus ka praeguse kriisi lahendamiseks. Samas peame ausalt tunnistama, et majanduse taaskäivitamise kava osas on täna rohkem küsimusi kui vastuseid,“ ütles Seeder.

Isamaa esimehe sõnul on valitsuse välja kujundatud positsioon taaskäivitamise kava osas tasukaalukas. „Sarnaselt Isamaale on ka valitsus toonud välja mitmed seisukohad, mis toetavad Euroopa Komisjoni initsiatiivi, kuid juhivad tähelepanu ka väga paljudele riskidele. Seeder kordas enda kõnes üle Isamaa Erakonna seisukohad majanduse taaskäivitamise kava osas:
·         kava peab olema kooskõlas Euroopa Liidu aluslepingutega;
·         kavaga ei tohi kaasneda tulevikus üleeuroopalisi makse;
·         Investeeringud peavad toetama innovatsiooni, keskkonnasäästlikke tehnoloogiaid ja Euroopa ettevõtete konkurentsivõimet;
·         Kõik võetud kohustused peavad olema deklareeritud läbipaistvalt ning kajastuma liikmesriikide võlakoormustes.

Ta lisas, et Euroopa majanduse taaskäivitamise kava on kaval algatus, sest seal pakutakse igaühele midagi. „Lõunariikidele pakutakse odavat laenu EL-i ühisel tagatisel, Ida-Euroopa riikidele öeldakse, et te saate rohkem toetust kui sisse maksate ja suurtele tuumikriikidele meeldib kindlasti kasvav protektsionism, millest nemad võidavad. Sellisele kiusatusele on keeruline vastu seista, kuid meie jaoks on oluline, et sellest kavast paistaksid välja Eesti näojooned,“ lõpetas Seeder.

Viimased uudised