Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Perehüvitiste seaduse eestvedajaks olnud Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder lubab olukorrale leida kiire lahenduse, et seadus saaks hakata plaanipäraselt kehtima uuest aastast.

Vabariigi president Alar Karis jättis neljapäeval välja kuulutamata perehüvitiste seaduse ja perekonnaseaduse muutmise seaduse, kuna hindas ühe elatise maksmisesse puutuva lause olevat vastuolus põhiseadusega.

„Meie oleme valmis seda sätet muutma,“ kinnitas Seeder, et presidendi hinnanguga arvestamine muudaks seaduse õigusselgemaks. Kuna kõnealune lause, mis käsitles lasterikka pere toetuse suhet elatise maksmisele, lisandus seaduseelnõusse riigikogu menetluses ja Reformierakonna soovil, sõnas Isamaa esimees, et nüüd tuleb teema koalitsioonipartneriga läbi arutada.

Uus seadus peaks jõustuma juba esimesest jaanuarist ja Seedri hinnangul peaks olema võimalik presidenti poolt parlamenti tagasi saadetud seadus uuesti vastu võtta juba uuel nädalal, kui Riigikogu niigi erakorraliselt koguneb. „Tõenäoliselt ei tohiks see suuri probleeme ja pingeid Riigikogus tekitada, sest kõik viis erakonda toetasid eelnõu vastuvõtmist ja on huvitatud eelnõu 1. jaanuarist rakendamisest,“ hindas Seeder.

Viimased uudised