Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

SEB poolt oktoobris Balti suurettevõtete finantsjuhtide seas läbi viidud uuring näitab, et Eesti ja Läti ettevõtted soovivad teha uuendusi ja innovatsiooni, Leedu ettevõtted pigem suurendada oma tootmismahte.

Eesti ja Läti ettevõtete prioriteediks järgmisel aastal on tõhususe tõstmine läbi digitaliseerimise, automatiseerimise ning innovatiivsete uuenduste. Sellise vastuse andsid 28 protsenti Eesti ja 24 protsenti Läti ettevõtetest, Leedus oli innovatsioon prioriteediks 21 protsendi ettevõtete puhul. Samas soovivad Leedu ettevõtted pigem investeerida tootmismahtude suurendamisesse – seda märkis ära sealsetest 24 protsenti ettevõtetest, samas kui Eestis oli vastav osakaal 13 protsenti ja Lätis vaid 9 protsenti.

„Kui SEB finantsjuhtide uuringus on Läti ettevõtted alati paistnud Balti kolleegidest veidi konservatiivsemad, siis käesoleva aasta uuringus tunduvad nad ettevõtete prioriteetide osas olema kõige ambitsioonikamad. Lausa 20 protsenti vastajatest kinnitas, et nad soovivad järgmisel aastal tuua turule uusi tooteid ja teenuseid ning 14 protsenti plaanib laieneda uutele turgudele. Seevastu leedukad on võtnud konservatiivsema positsiooni, sest vaid 13 protsenti ettevõtetest plaanib tuua turule uusi tooteid ja teenuseid ning vaid 6 protsenti kavatseb laiendada tegevust välisturgudel,“ kommenteeris SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolov. „Eesti ettevõtted sarnanevad selles osas rohkem Leedu ettevõtetele, sest 14 protsenti soovib arendada oma tootevalikut ja 10 protsenti soovib geograafiliselt laieneda,“ lisas Sokolov.

SEB korraldas Balti riikide finantsjuhtide uuringu juba seitsmendat korda. Uuringu fookuses on ettevõtete hinnang majandusolukorrale, peamised probleemid ning võimalused  ärikeskkonnas. Käesoleval aastal osales uuringus 209 ettevõtet, kelle aastakäive ulatub vähemalt 20 miljoni euroni.

Uuringust lähemalt: https://www.seb.ee/sites/default/files/web/files/CFO_survey_2019_est.pdf

Viimased uudised