Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aprillis leppisid Pangaliidu liikmespangad kokku nii eraisikutele kui ka ettevõtetele maksepuhkuse andmise ühistes reeglites. Kokkulepe eesmärgiks oli toetada Eesti majanduse ja majapidamiste võimalikult sujuvat taastumist eriolukorrast ning ühtlustada maksepuhkuse saamise protsessi. Eesmärgiga pakkuda klientidele kindlustunnet ka edaspidi, otsustati algselt 30. juunini kehtima pidanud maksepuhkuse andmise reeglite kehtivust pikendati septembri lõpuni.

„Soovime pangana toetada meie era- ja ärikliente nii finantsiliselt headel kui keerulistel aegadel. Eriolukorra algusest alates oleme koroonaviirusest põhjustatud asjaoludel vormistatud maksepuhkused ligikaudu 4 protsendile eraisikutele ning 16 protsendile äriklientidele meie laenu- ja liisingu portfellist. Mitmed vormistatud maksepuhkused on tänaseks aga juba lõppenud ning kliendid ei ole pidanud vajalikuks neid pikendada. Hetkel on kehtiv maksepuhkus ligikaudu 3 protsendil eraisikutel ning 12 protsendil äriklientidel meie laenuportfellist. Samuti on langustrendis uute maksepuhkuste taotlejate arv. Maksepuhkuse vormistanud klientide suhteliselt madal osakaal kogu portfellist ning vähenenud uute maksepuhkuste taotluste arv on tõestuseks sellele, et meie klientide finantstervis on jätkuvalt hea ja stabiilne,“ kommenteeris SEB panga juht Allan Parik.

SEB kodulaenu klientidele, kes on lühiajaliselt makseraskustesse sattunud, pakub pank võimalust oma laenu põhiosa makseid  kuni ühe aasta võrra edasi lükata. Liisingu ja väikelaenu puhul kehtib kuni pooleaastane maksepuhkuse periood.  Ettevõtted või ettevõtete grupid, kellel on SEB-s krediidilimiit kokku alla 5 miljoni euro, saavad laenudele põhiosa maksepuhkust kuni kuueks kuuks.  Maksepuhkuste kord kehtib laenulepingutele, mis on sõlmitud enne 2020. aasta 12. märtsi ja selle alusel saab maksepuhkust taotleda 29. septembrini 2020 (k.a). Uued lihtsustatud tingimused laienevad ka klientidele, kes on alates selle aasta 12. märtsist juba maksepuhkust küsinud. Lihtsustatud korras maksepuhkuse taotleja laenulepingul muudetakse vaid maksegraafikut, muid lepingutingimusi aga mitte.

”Soovitame jätkuvalt pöörduda panka kohe, kui on näha, et maksetega võiksid probleemid tekkida, näiteks kui töötasu on oluliselt vähenenud, töökoht on kadumas või kadunud ja vajatakse lisaaega uue töökoha leidmiseks,” lisas Allan Parik.

Maksepuhkust on võimalik taotleda, esitades selleks vastavasisuline taotlus internetipangas. Erakliendi maksepuhkuse taotlemise ja allkirjastamise protsess on SEB-s täielikult digitaliseeritud ning kliendil ei ole vajadust sel põhjusel pangakontorit külastada. Täpsema info erakliendi maksepuhkuse taotlemise kohta leiate panga kodulehelt.

Kommentaarid

Viimased uudised