Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

SEB andmetel kasutavad inimesed maksete algatamiseks järjest vähem kontonumbreid ja selle asemel hoopis makse saaja nime ning mobiilinumbrit. SEB andmetel ulatus viimase kahe aasta jooksul mobiilirakenduses sooritatud IBANita maksete osakaal üle 15 protsendi.

„Pöörame suurt tähelepanu mobiilipanga rakenduse arendamisele, kuhu samm-sammult lisame uusi, kasulikke, mugavaid ja kiireid teenuseid. Näeme, et ka kliendid väärtustavad seda üha rohkem, sest rakenduse kasutajate arv on aastaga kasvanud enam kui 20 protsenti, seejuures igakuiselt lisandub meie mobiilipanga kasutajate hulka kuni 4000 uut eraklienti,“ kommenteeris arenguid SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

Mobiilirakenduse kasutusaktiivsus, sh mobiilimaksete kasutamine, on muutunud järjest populaarsemaks ka äriklientide seas, kellest liitub rakendusega kuus kuni 1000 uut kasutajat. Jooksva aasta algusest on äriklientide mobiilirakenduse kasutajate arv kasvanud lgi 50 protsendi võrra. Rohkem kui 20 000 klienti kasutavad mobiilipanka nii era- kui ka ärikliendina, mis tähendab, et nii isiklike kui ka firma rahaasjade ülevaade on neist alati nupuvajutuse kaugusel.

Keskmiselt teeb mobiilipanga kasutaja 2,5 makset nädalas ning selle numbri sees on nii raha kandmine kui ka küsimine. Üle 60 protsendi mobiilipangas teostatud maksetest on väiksemad kui 30 eurot.

„Mobiilirakenduse teenused aitavad klientidel teha jooksvaid kiireid rahatoiminguid. Mobiilirakendus ei sobi väga hästi suures koguses arvete maksmiseks, pigem sõpradega arvete jagamiseks, lapsele taskuraha ülekandmiseks, jooksvate ühekordsete kulude eest tasumiseks jms. Kõige aktiivsemaks mobiilirakenduse kasutajaks on inimesed vanuses 30-40 eluaastat, kel ilmselt tuleb selliseid makseolukordi enim ette,“ lisas Leppänen.

SEB pakub kiireid mobiiltelefoni alusel identifitseeritavaid makseid oma mobiilipangas alates märtsist 2017. Taoliste maksete teostamiseks peab klient andma SEB mobiilirakendusele ligipääsu oma kontaktandmetes olevatele telefoninumbritele, mille järgi süsteem edaspidi maksed identifitseerib. Kõiki andmeid töödeldakse anonüümselt (s.h pangaga jagatud mobiiltelefonide numbrid ei ole identifitseeritud) ja need ei ole panga poolt nähtavad ega kasutatavad.

Kommentaarid

Viimased uudised