Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jaanuari keskel alustab SEB robotkõnedega katsetamise projekti, millega puutub esialgu kokku kuni 300 panga klienti. Automatiseeritud lahendust kasutatakse kõnede tegemiseks neile panga klientide, kelle kontaktandmed on pangasüsteemis pikemat aega uuendamata. Esialgu tehakse kõnesid vaid paarisajale kliendile, seejärel kogub pank tagasisidet ja otsustab, kas ja kui suures mahus projektiga edasi minna.

„Viimastel aastatel sagenenud küberpettuste taustal on eriti oluline, et pank ja klient saaksid omavahel vajadusel kiiresti ühendusse. Seetõttu on tähtis, et klientide kontaktandmed oleksid korrektsed ja õigeaegselt uuendatud. Ehkki andmete uuendamise näol on tegemist tavapärase toiminguga, millega kõik panga kliendid kokku puutuvad, on siiski teatud hulk kliente, kes ühel või teisel põhjusel ei reageeri e-kanalite üleskutsetele. Seepärast otsustasime meeldetuletusena katsetada ka robotkõnesid, mille käigus tuletatakse kliendile mugavalt meelde, et tema andmed on aegunud ja palutakse andmed sobival ajal uuendada. Vahetult robotkõne toimumise ajal ei palu pank seega midagi ette võtta. Küll aga võiks klient pärast kõne toimumist endale sobival ajal külastada oma internetipanka ja uuendada oma andmed,“ kommenteerib uuendust SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

Vaatamata sellele, et kontaktandmete uuendamine on viimastel aastatel oluliselt paranenud, võib panga andmetel pea iga 10. inimese andmete tähtaegse uuendamise- või täiendamisega esineda viibimisi.

SEB robotkõned toimuvad vaid tööpäevadel, ajavahemikus 9.00 kuni 17.00 ning selleks kasutatakse üksnes numbrit 665 5101.

Kõne vastu võtnud klient kuuleb järgmist teksti: Tere. Helistame teile SEB Pangast. Tuletame meelde, et Teie kliendiandmed on aegunud. Palun uuendage oma andmed. Täname teid, kui olete andmed juba uuendanud. Meil on hea meel, et usaldate SEB-d oma rahaasjade korraldamisel. Kui soovite teadet uuesti kuulata, valige kolm.

Seda, kas Teie andmed vajavad uuendamist, saate kontrollida oma internetipangas alajaos Seaded → Kontakt- ja lisaandmed. Palun pöörake tähelepanu sellele, et süsteemis oleks kindlasti olemas teie telefoninumber, mille kaudu saab pank teiega operatiivselt ühendust võtta.

SEB tuletab meelde, et sõltumata olukorrast ei tohi inimene oma isiku- või pangaandmeid e-kanalite kaudu avalikustada. Juhul kui kahtlustate, et langesite küberpettuse ohvriks, võtke viivitamatult oma pangaga ühendust. Rohkem infot küberturvalisuse teemadel leiab panga kodulehelt: https://www.seb.ee/foorum/kuberturvalisus.

Viimased uudised