Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rene Tammist. Kujutis: Youtube

Täna Paides kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus nimetas Rene Tammisti oma kohalt tagasi astunud Urve Palo asemel ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadiks.

Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski on sellest tulenevalt teinud peaministrile ettepaneku kutsuda 22. augustiks kokku riigikogu erakorraline istung.

Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski: „Mul on hea meel, et Rene andis oma nõusoleku naasta tegevpoliitikasse ning on valmis asuma juhtima Eesti jaoks niivõrd olulisi valdkondi, nagu ettevõtlus ja infotehnoloogia. Olen veendunud, et tänu senisele töökogemusele nii Eestis kui ka Brüsselis, tema erakordsele analüüsivõimele ja ekspertteadmistele, saab Rene uues vastutusrikkas rollis suurepäraselt hakkama.“

Rene Tammistkinnitas, et võtab ministriametit väga tõsiselt ning panustab ka erakonna valimisprogrammi. „Sotsiaaldemokraadid on uuendusmeelne erakond. Me soovime panustada nutikasse ettevõtlusesse ja tõsta Eesti majanduse konkurentsivõimet ning seisame selle eest, et väheneks ressursside raiskamine,“ ütles Tammist. Enne ametisse astumist kutsutakse ta tagasi Taastuvenergia Koja juhatuse esimehe kohalt.

Rene Tammist (sündinud 5. juulil 1978.a.) on energeetikaekspert ja poliitik. Ta lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli avaliku halduse erialal ja kaitses magistrikraadi Manchesteri ülikoolis. Aastatel 2012–2018 oli ta Euroopa energiatururegulaatorite koostööameti juhatuse liige. Tammist on töötanud Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni tööstus-, teadus- ja energeetikakomitee nõunikuna. 2011. aastast töötab ta Eesti Taastuvenergia Koja juhatajana. Rene Tammist on abielus, peres kasvab kaks tütart.

Viimased uudised