Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Scoutspataljoni A-soomusjalaväekompanii kaitseväelased harjutasid sel nädalal linnalahingu pidamist Moe külas ning mahajäetud hoonetes Tapa linnas.

Moel harjutati linnalahingu elemente kohaliku tootmisettevõtte territooriumil, kus tavapärane töö jätkus ka harjutuse ajal „On väga meeldiv, et Moe peenviinavabriku haldajad meid siin võõrustavad ja ei lase ennast sõdurite tegevusest häirida,“ ütles harjutuse üldjuht leitnant Edgar Pau ja kiitis samas ka Tapa linnas kasutada antud taristu omaniku vastutulelikkust, sest seal said sõdurid harjutada ka uste ja akende maha murdmist ning jõulist ruumi sisenemist.

 Linnalahinguõppe käigus harjutasid sõdurid lahingutegevust hoonestatud alal, ruumide kontrollimist ja ka haavatute evakueerimist. Kogu tegevust iseloomustas piiratud nähtavus, kitsad ruumid tegutsemiseks ning pidevalt muutuv keskkond, mille muutis Moel veelgi tõepärasemaks tsiviilisikute kohalolu. Tapa linnas asuval taristul käis õppelahingutegevus ka õhtuti, kui harjutati öövaatlusseadmeid kasutades tegutsemist pimedal ajal.

„Väga huvitav oli esmakordselt koos jaoga linnatingimustes pimedas tegutseda ja kõige raskem selle juures oli see, et ruumi sisenedes näeb vaenlane sind alati enne,“ ütles õppusel osalenud kapral Silver Avamere.

Kaitsevägi harjutab linnalahingut nii selleks eraldi rajatud kompleksides erinevatel harjutusväljadel kui ka koostöös tsiviilsektoriga.

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus. Pataljoni relvastusse kuuluvad muu hulgas jalaväe lahingumasinad CV-90, soomustransportöörid Sisu ning tankitõrjeraketisüsteemid Javelin.

Viimased uudised