Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Järgmistel kohalikel valimistel kandideerivad keskerakondlased Võru linnavolikogusse tõenäoliselt kahes nimekirjas, neist üks on parteinimistu ning teine veel loodav valimisliit „Põliskeskerakondlased”.

Nõndanimetatud savisaarlaste valimisliidu loomises lepiti selle eestvedajaks saanud Võru ettevõtja Jüri Luige sõnul kokku nädalavahetusel toimunud Keskerakonna Tartumaa piirkonna jõulupeol.

„Võrus tuleb välja valimisliit „Põliskeskerakondlased” ja see hõlmab just seda gruppi, kes on hallipassiinimesed ja kõik need, kes tahaksid Keskerakonda algupäraselt,” selgitas parteitu Luik Lõunaeestlasele.

„Mis seal salata, ega Keskerakonna idee oli ju hea, lihtsalt seda teostati valesti ja praegu loobuti sellest vanast heast üldse,” lisas ta.

Toetajaid paarisaja ringis

Savisaarlasi koondava valimisliidu loomise teine initsiaator on Keskerakonna liige Jüri Pallo, kelle hinnangul toetab enamik Võru linna keskerakondlasi nn Savisaare tiiba.

„Keskerakonna Võru linnaosakonnal on ligemale 230 liiget, neist valdav enamus toetab Edgar Savisaart,” kinnitas Pallo Lõunaeestlasele. „2016. aasta alguse aastakoosolek näitas sellist tulemust.”

„Põliskeskerakondlaste” nimistu loomisest vaimustuses Pallo ütles, et valimisliit koondaks eeskätt parteisiseseid Edgar Savisaare toetajaid, samuti Keskerakonna valijaid, kes pole erakonnas toimunud muutustega leppinud.

Keskerakonna Võrumaa piirkonna juhatuse liikme Andres Visnapuu sõnul pole ta valimisliidu loomisest midagi kuulnud ning avaldas imestust, et veel hiljuti oli Jüri Pallo kinnitanud oma toetust Keskerakonna esimeheks tõusnud Jüri Ratasele.

„Kui inimesed tahavad midagi teha, las siis teevad, keegi ei saa neid keelata,” sõnas Visnapuu. Tema sõnul võib aga olla küsitav, kas valimisliit saab oma nimes kasutada otsest viidet Keskerakonnale.

Luik kinnitas Lõunaeestlasele, et saab, kuna nimes kasutatakse sõna, mis viitab keskerakondlastele, mitte konkreetselt Keskerakonnale.

Viimastel kohalikel valimistel kandideeris Jüri Luik Võru linnavolikokku, kogudes 44 häält.

Järgmised kohalike omavalitsuste volikogude valimised toimuvad tuleva aasta oktoobris.

Vaata videost Jüri Luige kommentaari.

Arved Breidaks

Viimased uudised