Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Relvastatud mees, kes arvatavasti tegutses üksi, tappis eilse neljapäeva, 9. märtsi õhtul Saksamaal Hamburgi linnas Jehoovatunnistajate kirikus mitu inimest, teatas politsei, kes keskendub uurimisel rünnaku motiivile.

Politsei keeldus ütlemast, kui palju inimesi hukkus, kuid teatas, et tulistaja arvatakse olevat hukkunute seas, vahendab Reuters.

Ajaleht Bild teatas, et Saksamaa suurima sadamalinna põhjaosas asuva Jehoovatunnistajate kuningriigisaali tulistamises hukkus seitse inimest ja sai haavata kaheksa inimest.

„Praeguse seisu järgi eeldame, et kurjategijaid on üks,” teatas politsei sotsiaalmeedias. „Politsei tegevus ümbruskonnas lõppeb järjest. Kuriteo motiivide uurimine jätkub.”

Varem teatas Saksamaa uudisteagentuur DPA sündmuskohal viibinud reporterile viidates, et linna põhjaosa Alsterdorfi linnaosa elanikud on saanud mobiiltelefonidele hoiatusi „eluohtliku olukorra” kohta ja tänavad on suletud.

Telesaadetes oli näha, kuidas kümned politsei- ja päästeautod blokeerivad tänavaid ning inimesi, kes olid mähitud tekkidesse, juhiti päästeteenistuse töötajate poolt bussi.

„Me kuulsime lasku,” ütles üks tunnistaja ajakirjanikele. „Seal oli 12 järjestikust lasku,” ütles ta. „Siis nägime, kuidas inimesi mustades kottides minema viidi.”

Politsei teatas, et neile helistati veidi pärast kella 21 ja sündmuskohale saabunud politseinikud leidsid mitu inimest raskelt vigastatuna ja mõned surnud.

„Siis kuulsid nad ülevalt lasku, läksid üles ja leidsid veel ühe inimese,” ütles politsei pressiesindaja.

Saksamaad on viimastel aastatel raputanud mitmed tulistamised. 2020. aasta veebruaris tulistas paremäärmuslasest tulistaja Hanau lääneosas enne enda ja oma ema tapmist surnuks üheksa inimest, sealhulgas Türgist pärit migrante.

Oktoobris 2019. aasta tappis tulistaja kaks inimest, kui avas juutide Yom Kippuri pühal Halle linnas sünagoogi ees tule.

Hamburgi linnapea andis teada, et oli neljapäevase verevalamise pärast šokeeritud. „Avaldan sügavat kaastunnet ohvrite perekondadele. Ametivõimud töötavad täie hooga kurjategijate jälitamiseks ja põhjuste selgitamiseks,” ütles Peter Tschentscher sotsiaalmeedias.

Siin on video asja kohta:

Viimased uudised