Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saksamaal algas eile, 13. augustil kohtuprotsess 40-aastase leeduka üle, kes tappis eelmise aasta jaanilaupäeval 46-aastase Võru endise jalgpalluri Vitali Mihailenko.

Saksamaal Schwabmüncheni vallas Lechfeldis logistikafirmas töötanud Leedu päritolu mees tagasi kodumaale ei jõudnudki. Joomingu käigus ründas ta oma töökaaslast ning peksis ta surnuks. Leedukas pidi järgmisel päeval tagasi koju sõitma, vahendab Augsburger Allgemeine.

Ohver oli 46-aastane eesti mees. Ühel reede õhtul võttis ta koos 58-aastase eestlase ja 40-aastase leedukaga napsu. Nende jaoks oli see viimane tööpäev Saksamaal, peatse kojumineku tähistamine tundus ilmselt vajalik. Pidu toimus väikeses kohalikus pansionis Wertachau asulas Schwabmüncheni vallas, kus mehed töötamise ajal elutsesid.

Leedukas on suur mees, 1,86 meetrit pikk ja 110 kilo raske. Millalgi joomingu käigus läksid mehed omavahel tülli. Külalistemaja esimese korruse koridoris läksid käiku ka käed ning 46-aastane mees sai töökaaslaselt mitu rusikahoopi. Lisaks lõi ründaja maaslamajat ka jalgadega ning kägistas teda, purustades ta kõri.

Selles osas, mis juhtus, räägivad mehed ise juttu. Leeduka advokaat kirjeldab, et tema klient võttis sõbraga öömaja baaris kõvasti napsu ning kõndis baarist tulles kõnealustest eestlastest (keda ta väidetavalt seni üldse ei tundnud) koridoris mööda. Joomine jätkus kellegi toas, mingil hetkel andis leedukas ühele eestlasele vaid üheainsa obaduse ja läks oma tuppa magama. Tema mälestused õhtust on kehvad ja lünklikud kuna ta oli umbjoobes, selgitab jurist. Hommikul ärgates leidis mees koridoris lebamas eestlase surnukeha, mille peale ta otsekohe politsei kutsus.

Kuid 58-aastane eestlase jutu järgi mehed omavahel just võõrad ei olnud. Ta kirjeldab, et vestlused, mis toimusid tema toas, kippusid sageli emotsionaalseks minema – eriti kui jutt läks poliitika peale. Ta möönab, et alkohol kindlasti võimendas tunnete üle keemist.

Ühel hetkel palus toaelanik leedukal lahkuda. Selle peale virutas too ka talle paar obadust. Teisel eestimaalasel sai leeduka jampsimisest küllalt ja ta viskas tüübi toast välja. Mis pärast seda juhtus, ei oska 58-aastane mees öelda, kuna tema keeras nende sündmuste järel kohe magama. Järgmisel hommikul ärkas ta politseinike koputuse peale, kellelt kuulis, et tema kaasmaalane on surnud.

Ellu jäänud eestlane leinab hukkunud sõpra, kellega töötas koos tervelt viisteist aastat. Mees olevat olnud tore inimene ja pereisa, meenutab sõber.

Leedukas astus teisipäeval esmakordselt kohtusaali, istung tema üle jätkub lähipäevadel.

Kommentaarid

Viimased uudised