Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Madeleine McCann. Kujutis: Twitter

Portugali lõunaosas Algarves 13 aastat tagasi kaduma läinud tollal 3-aastane Madeleine McCann on arvatavalt surnud ja tema mõrvas kahtlustatakse praegu 43-aastast saksa pedofiili Christian Brueckner’it.

Brueckner kannab praegu Kieli vanglas 7-aastast vanglaristust ühe vanuri vägistamise eest, aga ta on varasemalt ära kasutanud ka tüdrukuid. Mees ahistas tüdrukuid juba teismelisena. Ta oli narkomaan ja Portugalis tegeles muu hulgas murdvargustega. Saksa uurijad arvavad, et mees tappis väikse Madeleine’i juhuslikult vargusekatse käigus, vahendab Daily Mail.

Kahtlusalune mees elas Praia da Luz’i piirkonnas ning telefoni positsioneerimise andmetel oli ta Madeleine’i kadumise ajal samas piirkonnas. Mees kasutas liikumiseks üht Volkswageni matkabussi ja sõiduautot Jaguar.

Brueckner oli purjus olekus oma sõpradele kelkinud, et teab kõike, mis Maddie’ga juhtus ja näitas videot, kus ta üht naist vägistas.

Saksa ja Briti ametivõimud imestavad, miks Portugali politsei ei kahtlustanud meest, kes oli varem toime pannud lastevastaseid kuritegusid ja kes lahkus Praia da Luz’ist vahetult pärast Maddie kadumist 3. mail 2007. aastal.

Maddie kadumise teemaga tegelenud Portugali kriminaaluurija Goncalo Amaral ütles, et ta välistas Brueckneri kui süüdlase 2008. aastal ja tema arvates on mees otsitud süüdlane.

Saksa mees elas Portugalis Algarves 12 aastat, vahendas narkootikume, murdis sisse majadesse ning vägistas isegi ühe 72-aastase Ameerika turisti. Vägistamine järgnes ühele murdvargusele, mistõttu arvatakse, et Madeleine võeti kinni ühe sarnase vargusekatse käigus.

Saksa prokurör Hans Christian Wolters täna toimunud pressikonverentsil, et Madeleine arvatakse olevat surnud, aga samas palutakse avalikkuselt abi juhtumi üksikasjade tuvastamiseks. Kahtlusalune mees on varem süüdi mõistetud mitmetes lastevastastes seksuaalkuritegudes. Madeleine McCanni pere siiski loodab, et tütar on veel elus, aga nad on leppinud ka teistsuguse saatusega.

Christian Brueckner oli väidetavalt kelkinud, et teab kõike Madeleine’i kohta, kui lapse pilti näidati ühes Saksa pubis teleekraanil 2017. aastal. Pärast seda näitas mees oma sõbrale videot, kus ta naist vägistas. Sõber läks pärast seda politseisse ja tunnistas asja üles. Asja on uuritud kolm aastat ja nüüd pakutakse 10 000 eurot vihjete eest Maddie surma kohta.

Uurijate arvates toimetas mees lapse sündmuskohalt minema oma matkabussiga. Saksamaal pole aga matkabussist leitud lapse DNA-d. Mehe Jaguarist ei leitud samuti jälgi lapse kohta.

Viimased uudised