Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saksamaal on tekkinud kahtlus, et USA blokeeris 200 000 näomaski saatmise Saksamaale. Maskid olid mõeldud Berliini korrakaitsjatele ja haiglapersonalile kaitseks koroonaviiruse eest. Saksamaa asemel suunati maskid USA-sse.

Saksa ametivõimud nimetasid juhtunut moodsaks piraatluseks. Tegemiast oli FFP2 ja FFP3 maskidega, mis olid tellitud Hiinast Saksamaale, vahendab Tagesspiegel.

Maskid konfiskeeriti Bangkokis ja Saksamaale ei jõudnud. Saksa ametivõimud peavad seda moodsaks piraatluseks ja teavad nüüd, mida oodata Atlandi-taguselt partnerilt. Berliini linnapea Michael Müller ütles, et tegemist on USA poolt lubamatu käitumisega.

Maskid olid teadaolevalt tellinud Berliini politsei USA firma 3M tehaselt Hiinas. Maskid olid mõeldud laadimiseks kaubalennuki peale Bangkoki lennujaamas. Selle asemel aga suunati saadetis USA-sse. Arvatavalt oli konfiskeerimine seotud USA otsusega keelustada USA firmadel kaitsevahendite eksport.

USA valitsus seda infot ei kinnitanud ja väitis, et USA pole midagi konfiskeerinud. Saksamaal on maskidega väga raske olukord, mistõttu on ka Saksamaa keelustanud kaitsevahendite ekspordi. Nii peatati Šveitsi piiril üks Saksamaalt välja suundunud saadetis 240 000 kaitsemaskiga.

Varem on USA-d maskide hõivamises süüdistanud Prantsusmaa, aga USA võimud on ka selle info ümber lükanud.

Kommentaarid

Viimased uudised