Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Linnapea Anti Allas. Tagaplaanil volikogu aseesimees Toomas Sarapuu. Lõunaeestlase pilt.

Sahinad Võru linnapea kopsaka palgatõusu kohta vastasid tõele: linnapea Anti Allase palk kasvas mühinal, 600 euro võrra kuus 3500 euro peale.

Palgatõus 600 eurot kuus on Võru mõistes lihtsa inimese keskmine kuupalk.

Võru linnapea Anti Allas oli volikogu istungil vihast punane nagu vähk, et suure palgatõusu teema avalikkuse ette jõudis. Oli kuulda, et ta tahtis lekitajat välja selgitada, aga see ei õnnestunud. Volikogu liikmele Tarmo Piirmannile (Isamaa) nähvas Allas, et ei taha üldse mingit palgatõusu.

Volikogu liikme Andres Visnapuu ettepanek oli määrata linnapeale palgaks 3600 eurot ja abilinnapeale 3100 eurot. See ettepanek aga ühegi volikogu liikme heakskiitu ei pälvinud.

Volikogu liige ja AS Võru Vesi juht Juri Gotmans tegi ettepaneku määrata linnapeale palgaks 3500 eurot ja abilinnapeadele 3000. Toimus nimeline hääletus. Linnapea palgatõusu poolt hääletasid Juri Gotmans (sots), Emil Aništšenko (sots), Veevi Hõrak (sots), Margit Kõivomägi (sots), Merle Koik (reform), Maire Eiche (sots), Halliki Karba (sots), Merit Kund (sots), Marko Tiisler (reform), Jüri Miks (EKRE), Andres Visnapuu (kesk). Toimus nimeline hääletamine.

Tarmo Piirmann tegi ettepaneku täita Anti Allase soov mitte tõsta palka, aga volikogu juhatanud aseesimees Toomas Sarapuu sellega ei nõustunud.

Volikogus kujunes välja naljakas olukord, kus koalitsiooni liider Anti Allas kinnitas kaks korda volikogu liikmele Tarmo Piiramannile, et ta palka juurde ei taha. Aga linnapea palgatõusu teema algatnud Andres Visnapuu ütles selle kohta, et tema ei tea sellest midagi. Temale polnud Allas selle kohta midagi rääkinud. Allasele pressiti palgatõus justkui vägisi peale ja ta ei saanud sellest keelduda. Nüüd saab näha, kas Allas talle vastumeelselt peale surutud palgatõusu heategevuseks, näiteks Võru abivajajatele annetab, või mis ta teeb selle rahaga, mida tal tegelikult vaja pole.

Summa on kopsakas, 600 eurot kuus. See teeb 7200 eurot aastas ja 4-aastase valimisperioodi peale 28 800 eurot. See on kenake summa, mille eest saab väiksema Mercedese osta.

Viimased uudised