Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rein Reitalu. Foto: Arctic Sport Club

Otepäält saba jalge vahel tulema tulnud Rõuge mees Andres Visnapuu lööb laineid Võru linnas, kus ta sokutas spordikeskuse juhi kohale oma vana kamraadi komsomoli päevilt Rein Reitalu.

Sahistatakse, et endine Kreutzwaldi kooli kehalise õpetaja ja Hansapanga Tallinna regiooni juht Rein Reitalu, kes nüüd peab Põlvamaal talu, sai spordikeskuse uueks juhiks just tänu Visnapuule, kes istub spordikeskuse nõukogus.

Lisaks Visnapuule on spordikeskuse nõukogus Võru sotsid, kes aga talitasid vastavalt kuuldustele Visnapuu näpunäidete järgi. Visnapuu küll enam Võru volikokku ei pääsenud, aga ta on Keskerakonna liige, mis moodustas Võrus koos sotsidega liidu. Visnapuu juhib Võru munitsipaalettevõtet Taristuhaldus OÜ, mis tegeleb linna valgustuse ja parkide hooldusega.

Kokku kandideeris SA Võru Spordikeskuse juhi kohale teadaolevalt 21 inimest, kellest 7 pääses lõpuvestlusele.

SA Võru Spordikeskus nõukogu esimees on sots Kaspar Keps, kes on linnapea Anti Allase tädipoeg. Kuulu järgi oli ta olnud Sännas tuntud napsimees, kui ema oli ta küla pealt üles korjanud, puhtaks pesnud ja ülikonna selga ostnud ning Allase juurde abiliseks andnud. Tänu Allase suurele häältesaagile pääses ka Keps volikokku.

Sarnast skeemi kasutas Visnapuu paar aastat tagasi, kui ta oli Võru linnavolikogu esimees ja sokutas oma abikaasa läbi fiktiivse konkursi tööle ASi Võru Vesi, mida toona juhtis Tallinnas bordellipidamisega kuulsust kogunud keskerakondlane Jüri Miks.

Kommentaarid

Viimased uudised