Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

SA Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimees Merike Prätz ja juhatuse liige Tiit Toots. Foto: erakogu

SA Võrumaa Arenduskeskuse uueks juhiks valiti senine Rõuge vallavanem Tiit Toots, kelle volitused algavad täna, 15. novembril.

Senine juhatuse liige Mailis Koger astus juhatuse liikme kohalt tagasi seoses Rõuge vallavanema ametikohale asumisega.

Juhatuse liikme Tiit Tootsi sõnul on tema esmasteks tööülesanneteks sihtasutuse meeskonna komplekteerimine, milleks kuulutatakse lähiajal välja ka avalikud konkursid. Lisaks seisab enne aasta lõppu ees SA Võrumaa Arenduskeskuse ning SA Võrumaa Arenguagentuuri ühinemise lõpuleviimine.

Järgmise aasta olulisemateks väljakutseteks on organisatsiooni käivitamine, asutajate ja maakonna huvide eest seismine nii kohalikul kui ka riigi tasandil ning võimalikult laiapõhjalise uue Võrumaa arengustrateegia koostamine.

SA Võrumaa Arenduskeskus on kõigi Võrumaa omavalitsuste poolt 17. augustil 2017. aastal asutatud koostöö-ja arendusorganisatsioon. Arenduskeskuse loomist ajendas käimasolev riigi- ja haldusreform, millega suunatakse seni maavalitsuse poolt täidetavad maakonna arendus-, rahvatervise, turvalisuse, kultuurivaldkonna ja Vene Föderatsiooni viisade kompenseerimise ning soodusviisade väljaandmisega seotud ülesanded omavalitsustele ühiseks täitmiseks.

SA Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimees on senine Antsla vallavanem Merike Prätz.

Viimased uudised