Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis kadunud inimeste otsimisega tegeleva sihtasutuse Kadunud juht Aare Rüütel ütles, et Võrus kaks aastat tagasi kadunuks jäänud Markkuse puhul on kõik variandid laual.

See tähendab, et Markkus võis ise kuhugi sattuda, kust teda pole võimalik leida, aga ta võidi ära röövida, ütles Rüütel. Tema sõnul ei saa välistada röövimist, aga kuni pole pealtnägijat, siis ei saa algatada menetlust.

Ühelt poolt pole Markkuse kadumises midagi eriskummalist, sest Eestis kaob igal aastal kümneid lapsi ja noorukeid, küll on aga ebatavaline see, et noor inimene haihtub asustatud punktis laupäeva õhtul, kui liikumas on palju inimesi.

Samuti on Rüütli sõnul Markkuse puhul ebatavaline see, et temast pole kahe aasta jooksul mitte midagi leitud. Selle aja jooksul on otsingute käigus leitud mitmeid mobiiltelefone ja riideesemeid, isegi võtmeid, aga mitte ükski neist ei kuulunud Markkusele. See suurendab võimalust, et Markkus võib olla mõnes veekogus või oli tegemist kuriteoga.

Kui Markkus oleks jäänud kuhugi metsa, siis oleks loomad tema riided juba laiali tassinud ja midagi oleks juba leitud. Veekogu puhul on aga tõenäosus, et keha vajub põhja ja jääbki sinna.

Varem politseis uurijana töötanud Aare Rüütel ütles, et ta ei saa oma sisetundele tuginedes Markkuse kohta midagi öelda, kuna puudub kogu info asja kohta. Näiteks pole ta näinud Markkuse kohta koostatud toimikut. Seetõttu on praegu laual kõik variandid.

„17-aastane noormees ei saa lihtsalt niisama õhku haihtuda,” ütles Rüütel, „selle taga on kas õnnetus, enesetapp või kuritegu.”

Rüütel lisas, et kuni Markkust pole leitud, ei saa seda asja mitte mingil juhul sinnapaika jätta ja sellega leppida. „Seda on vaja riigil, on vaja kogukonnal, on vaja kõigil Eesti inimestel,” märkis Rüütel, „on vaja teada, mis juhtus 17-aastase noormehega, kes jääb keset linna turvakaamerasse ja siis justkui õhku haihtub.”

Neile, kes soovivad kadunud isikute leidmisele kaasa aidata, on mõeldud järgmine jutt:

Sihtasutuse Kadunud tegevus toetub ÜKSNES eraisikute ja eraettevõtete annetustele. Sellisena oleme tõelisel kodanikualgatusel põhinev vabaühendus, mis ühendab Eestimaa kodanikke, vabatahtlikke otsijaid ning sihtasutuse poolt kaasatud spetsialiste ühiselt meid ümbritseva kurjuse ja ükskõiksuse ärahoidmiseks. Me pingutame palju, et hoida üheksandat aastat töös 24/7 avatud nõustamistelefoni, organiseerida üle Eesti operatiivseid maastikuotsinguid, jagada teavet kadumiste ennetamisest, väljastada esimese otsingutunni jooksul kadunud laste elektroonilisi otsimiskuulutusi ning leida vastused aja jooksul Eestis lahendamata jäänud kadumisjuhtumitele.

Seepärast palume, et annaksite oma panuse sihtasutuse tegevuse jätkamiseks ja laiendamiseks ning toetaksite meie püüdlusi ANNETUSEGA. Olgu teie annetuse suuruseks 50, 10, 5 eurot või muu Teie võimalustele vastav summa – oluline on iga annetus! Eriti tänuväärne on see, kui vormistate Kadunud SA toetuseks igakuise PÜSIANNETUSE.

Palun ärge jätke asja ootele, vaid võtke üks hetk ja andke annetusega kadunud inimeste otsingutesse oma äärmiselt vajalik panus:

Saaja nimi: Kadunud SA
Saaja konto: EE661010220095092013 (SEB)
Selgitus: pysiannetus sihtasutuse tegevuse toetuseks

või

Saaja nimi: Kadunud SA
Saaja konto: EE441010220248190225 (SEB)
Selgitus: pysiannetus OPEROG operatiivsete otsingute kuludeks

Parimate soovidega / Best Regards / Mit freundlichen Grüßen / Venlig hilsen / Ystävällisin terveisin / Meilleures salutations / مع خالص تحياتي

Aare Rüütel,
:)sihtasutuse Kadunud üks asutajatest ja tegevjuht
:)otsingubüroo Losttreasure OÜ konsultant
*24/7 otsinguoperaatorteenus LifeTime: kadumisteate korral kadunud isiku asukoha positsioneerimine
*nõustamine isiku kadumisjuhtumis ja isikukaitses
*kadunud isikute ja asitõendite otsimine
*teadmata hauakohtade otsimine
:)raamatupood 4knights+ OtsijaTeePeatus, Kauba 5, Kuressaare

Helista: SA Kadunud 24/7 info-ja nõustamistelefon: +372 6616 776 Losttreasure OÜ: +372 5242 776 Skype: findme.ee
Kirjuta: E-post: aare@kadunud.ee Postkast: Tornimäe 5 Tallinn 10145 Eesti

Kodulehekülg: www.kadunud.ee, www.findme.eewww.katrinalert.org,
FB: SA Kadunud https://www.facebook.com/Kadunud, SA OPEROG Operatiivne Otsingugrupp https://www.facebook.com/groups/OPEROG/, Teekaamerad: https://www.facebook.com/teekaamerad.

Viimased uudised