Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Iiri odavlennufirma Ryanar tegevjuht Michael O’Leary leiab, et lennujaamad peaks hakkama moslemimehi jälgima ja kehtestama neile karmima kontrolli.

Moslemimehi peaks hakkama lennujaamades jälgima ja suurendama nende kontrollimist, kuna „nad on peamine ohuallikas”, ütles O’Leary intervjuus väljaandele The Times.

Ryanairi tegevjuhi sõnul võiksid lennujaamad lennureisijate jälgimisel lähtuda sellest, et moslemiusku mehed kujutavad enim terrorismiohtu. Tema hinnangul on enamus tänaseid lennujaamade kontrollimeetmeid täiesti ebatõhusad.

„Kes on tavaliselt pommipanijad? Need on üksinda reisivad meesterahvad. Seda ei tohiks küll nii öelda – sest see oleks rassistlik –, aga tavaliselt on need moslemiusku mehed. 30 aastat tagasi olid need iirlased. Kui see on ohuallikas, siis tuleb sellega tegeleda,” kõlas O’Leary põhjendus.

Briti mosleminõukogu esindaja süüdistas Ryanairi juhti diskrimineerivate märkuste tegemises. Ta avaldas pettumust, et niivõrd suure lennufirma juht teeb nii häbematuid kommentaare oma potentsiaalsete klientide aadressil.

Kommentaarid

Viimased uudised