Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eile neljapäeval, 27. jaanuari õhtul kella 19.10 ajal sai häirekeskus info Rõuge vallas Misso alevikus Riia maanteel teelt välja sõitnud gaasiveokist.

Sündmusele reageerisid nii pääste kui ka politsei. Päästeamet määras ohuala ja päästjad tagasid sündmuskohal tuleohutust. Liiklus teelõigul oli suletud ja ümber suunatud.

Päästjad selgitasid, et juht viga ei saanud ning kontrollisid kõigepealt lekke- ning tuleohutust. Veoki laadungiks oli 17,5 tonni LNG gaasi. Liiklus maanteelõigul suleti ning suunati ümber. Kuna külili olevast autost oli gaasi ümberpumpamine võimatu, siis kaaluti auto kraavist välja tõstmiseks kraana kaasamist. Sündmuskoha lähedal moodustati staap, mida saabus juhtima päästeameti Lõuna regiooni korrapidaja. Staapi kaasati gaasiavarii spetsialistid ja gaasitranspordiga tegeleva ettevõtte ning kohaliku omavalitsuse esindajad. Spetsialistide abil töötati välja plaan veoki vintsiga ratastele tõmbamiseks.

Enne vintsimist kella nelja ajal öösel evakueeriti turvalisuse tagamiseks lähedal asuvatest elamutest inimesed või teavitati eemal olevaid elanikke evakuatsioonikohast kohalikus koolimajas, kuhu saabus 23 inimest. Veoauto saadi kell 6.54 Orava vabatahtlike eritehnika abil ohutult ratastele ja seejärel teele. Kella 9.35 ajal alustati veeldatud gaasi ümberpumpamist teise tsisterni.

Viimased uudised