Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Algamas on uus kooliaasta, mille puhul tuletab Rõuge vallavalitsuse sotsiaalosakond meelde, et Rõuge vald pakub esimesse klassi astuja toetust. Selle suuruseks on 100 eurot lapse kohta.

Toetus määratakse esimesse klassi astuja lapse ühele vanemale või last kasvatavale isikule, lapse elukohaks peab rahvastikuregistri järgi olema Rõuge vald. Siinkohal ei ole oluline, kas laps alustab kooliteed Rõuge vallas tegutsevas koolis või mõnes teise omavalitsuse koolis, oluline on, et laps oleks rahvastikuregistri järgi Rõuge valla elanik.

Erinevalt varasemalt ei anta esimesse klassi astujale enam tasuta koolivormi vesti, kuid makstakse koolivormi toetust (kui koolis on ette nähtud koolivorm). Koolivormi toetuse suurus on 12 eurot ja seda saab taotleda üks kord aastas. Siingi on aluseks, et õpilane on rahvastikuregistri järgi sisse kirjutatud Rõuge valda. Koolivormi toetus on mõeldud kõikidele õpilastele, mitte ainult esimesse klassi astujatele. Toetus makstakse välja kuludokumentide alusel lapsevanemale või last kasvatavale isikule.

Nii esimesse klassi astuja toetuse kui ka koolivormi toetuse saamiseks on tarvis esitada taotlus Rõuge vallavalitsusele. Taotluse vormi leiab Rõuge valla sotsiaaltoetuste lehelt aadressil www.rauge.ee/sotsiaaltoetused. Toetuste teemalehe allosas asuvatest taotlusvormidest tuleb valida „sissetulekust sõltumatu toetuse taotlus”.

Taotlusvormile tuleb kanda taotleja andmed ning märkida ristiga vastav toetus, mida taotletakse (näiteks „I klassi astuja toetus”), lisada lapse nimi ja isikukood ning saata digiallkirjastatult e-kirja teel aadressil vald(at)rauge.ee. Samuti võib taotluse saata paberkujul postiga või tuua see Rõuge vallavalitsusse või lähimasse teenusekeskusesse. Paberil taotlusblanketid on saadaval ka Rõuges vallavalitsuse sotsiaalosakonnas ja teenusekeskustes, kus saab selle kohapeal ära täita ja kohe esitada.

Lisaküsimuste puhul palun pöörduda lähima Rõuge valla sotsiaaltöö spetsialisti poole või sotsiaalosakonna juhataja Tiit Meltsi poole (tel 785 7340, 5377 5659 või sotsiaaljuhataja(at)rauge.ee).

Viimased uudised