Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Rõuge noortemalev

Reedel ja laupäeval, 5. ja 6. juulil on Rõuge noortekohvik „Noored Köögis” taas avatud, et pakkuda head ja paremat.

Reedel on kohvik avatud kell 11-18 ja laupäeval kell 10-17.

Kahe päeva jooksul pakuvad noored nii värskendavat käsitöölimpsi kui ka maitsvat vrappi. Kogu kohvik on noorte enda poolt loodud, et pakkuda nii kosutust vihma kui ka päikse eest. Kohvikuga soovivad noored anda edasi maalähedast õhustikku, mida kogeti talus töötades.

Noorte endi kirjeldus asja kohta:

30. juuni algas rõuge noortekeskuses noortemalev. Sellel aastal tuli malevasse 10 särtsakat noort vanuses 13 kuni 17. Esimesel päeval tutvuti üksteisega ja õpiti tundma maleva korraldust. Juba teisel päeval seadsid malevlased sammud Kornitsa külla Koidu tallu. Järgneval kahel päeval tegelesid malevlased talutöödega, mille raames said malevlased võimaluse veeta öö telkides. Neljandal päeval käisid malevlased Töötukassas, kus neile räägiti ettevõtlusest ja ettevõtlikkusest. Seejärel said malevlased võimaluse külastada Võru HUUPi, seal käisid nad heliproduktsiooni ja turunduse töötoas.

Külastati ka Moostet, kus läbiti koolitus toitlustuse teemal. Viiendal päeval hakkasid malevlased ette valmistama kohvikut. Tegutseti kolmes grupis: toitlustus, atmosfäär ja turundus.

Kuuendal ja seitsmendal päeval avavad malevlased enda algatatud noortekohviku „Noored köögis”, millega on malevlased tegelenud juba neli suve. „Noored köögis” tegutseb ka maleva järgselt ja tellimusi on juba kogunenud järgmisesse aastasse.

Kohvik on avatud 5. kuni 6. juuli, Haanja maantee 1. Malevlased pakkuvad menüüs vrappi, friikaid, pannkooke, vahvleid, puuviljasalatit ja jookideks on käsitöölimonaadid, kohv, jääkohv ja jäätisekokteil.

Malevlased on öelnud noortemaleva jooksul järgmisi mõtteid:

„See aasta on maleva seltskond väga ühtne ja sõbralik, sellist malevat ei mäletagi.”

„Mentor pole ammu nii ühtset malevagruppi näinud. Juba algusest peale oli väga mõnus sünergia noorte vahel.”

„Malev on ootamatult muutunud koduseks.”

„Malev on nii ühtne ja kunagi pole igav.”

Rõuge noortemalevlased

Viimased uudised